Yeni Çıkacak Coinler Nasıl Bulunur ve Nasıl Yatırım Yapılmalı? 2023

Yeni Çıkacak Coinler Nasıl Bulunur ve Nasıl Yatırım Yapılmalı? 2023
0

Kripto para dünyası her geçen gün büyüyor ve listeye yeni coinler ekleniyor. Yeni çıkacak coinler, özellikle kripto para birimlerini takip edenler ve makul miktarda proje araştırması yapanlar için oldukça karlıdır. Madeni paranın değeri 5, 10, 50 veya 100 kata kadar artar. Ön satış paralarını listelemeden önce satın almak, kısa sürede kar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Peki yeni kripto paranızı nasıl bulacaksınız? Nereye bakacağınızı ve bunları nasıl değerlendireceğinizi bilmek, madalyonun buna değip değmeyeceğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

İlk adım araştırma yapmaktır. Coin, amacı ve ekibi hakkında her şeyi okuyun. Coin’in ne yaptığını, nasıl çalıştığını ve neden bu kadar harika olduğunu açıklayan bir belge olan whitepaper’a göz atın. Ayrıca, bu para birimine yatırım yapmaya karar vermiş diğer yatırımcıların yorumlarını da okuyabilirsiniz.

yeni-cikan-coinler

Yeni çıkacak coinler için araştırmanızı yaptıktan sonra, bunun sizin için iyi bir yatırım olup olmadığına karar verme zamanı gelmiştir. Bir başkası için daha iyi olabilir, ancak herkes için doğru değildir! Buradaki kilit nokta, kripto para birimine yatırım yapma konusunda kendinizi ve ne tür bir insan olduğunuzu bilmektir. Çok fazla risk almadan istikrar ve istikrarlı büyüme isteyen biriyseniz, belki de bu şu anda sizin için doğru seçim değildir. Bunun yerine Bitcoin veya Ethereum gibi daha muhafazakar bir coinlere bakmak isteyebilirsiniz çünkü bu iki coin zaman içinde kanıtlanmış başarı geçmişleriyle daha uzun süredir piyasada.

Öte yandan, risk almayı seven biriyseniz, belki de bu coin ihtiyaçlarınıza daha uygun olabilir çünkü her türlü yatırım yaparken her zaman risk vardır.

Tavsiye edeceğimiz ilk yer CoinMarketCap adlı bir sitedir. Bu site başlamak için harika bir yerdir çünkü şu anda dünyanın dört bir yanındaki borsalarda işlem gören tüm coinleri gösterir. Ayrıca, farklı coinleri karşılaştırırken faydalı olabilecek o andaki fiyatlarını da gösterir.

Bulduğunuz coinler için kendinize bir yatırım hesabı edinmeniz gerekmektedir.. Henüz bir hesabınız yoksa, Yeni çıkacak coinler genellikle Gate.io gibi büyük borsalarda listelenir. Bu borsada bir hesap oluşturarak kolayca istediğiniz coin’e yatırım yapabilirsiniz.

Ayrıca PooCoinCharts ve TokenSniffer gibi kripto para araçları, bir coinin geçerli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek coinlere derinlemesine bakış sağlar.

Yeni Çıkacak Coinler için Araçlar Listesi

  • Borsalar : Coinbase, Gemini, Kraken, Crypto.com, Gate.io, Gemini
  • Coin Verileri : Coinmarketcap,Coingecko
  • Sosyal Medya : Twitter, Telegram, Discord
  • Website: Top ICO, Smith & Crown, ICO Bench
  • DeFi Platformları
  • NFT Pazar Alanları : OpenSea, Rarible ve SuperRare, gelecek vaat eden yeni NFT’leri aramak için popüler pazar yerleridir.
  • ICO: Ico’lar ilk madeni para arzlarıdır, olası madeni para sürümleri için fon toplama etkinlikleridir.

Hacim

Bir kripto para biriminin likiditeye sahip olması gerekir; yani gerektiğinde sizinkini hızlı bir şekilde satabilmeniz için yeterli işlem hacmine sahip olmalıdır. Hiç hacmi olmayan bir kripto para bulursanız, gelişip gelişmeyeceğini görmek için beklemeyi düşünmelisiniz. Diğer yatırımcılar yeni bir kripto parayı büyük miktarlarda alıp satmıyorsa, bu henüz satın almaya değer olmadığını veya bir aldatmaca olduğunu gösterebilir.

bitcoin-hacim

Yeni Çıkacak Coin Projelerine Dikkatle Yaklaşın

Kripto para birimleri, ana akım finansın arka sularından yatırım için uygun bir varlık olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, yatırım yapılabilir kripto para birimleri ve kripto ile ilgili ürün ve hizmetler evreni hala küçüktür ve dikkatli bir değerlendirme gerektirir.Scam projelere dikkat etmelisiniz.

Dijital varlıklara ve yeni kripto paralara yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, yatırımların hedefleriniz ve finansal koşullarınız için mantıklı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak bir finans uzmanıyla konuşmalısınız.

Her gün yeni kripto paralar ve tokenlar ortaya çıkıyor. CoinMarketCap sitesi her gün yeni coin ve tokenları listelerken TopICO yeni ICO’ları detaylandırmaktadır. Twitter ve Telegram da yeni coin duyuruları için popüler sosyal medya platformlarıdır.

Yeni Çıkacak Coinler‘e ve diğer İlk Para Tekliflerine (“ICO’lar”) yatırım yapmak oldukça riskli ve spekülatiftir ve bu makale yazar tarafından kripto paralara veya diğer ICO’lara yatırım yapılması için bir tavsiye değildir. Her bireyin durumu kendine özgü olduğundan, herhangi bir finansal karar vermeden önce her zaman nitelikli bir profesyonele danışılmalıdır. Altkoin.com.tr, burada yer alan bilgilerin doğruluğu veya güncelliği konusunda hiçbir beyanda bulunmamakta veya garanti vermemektedir.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.