Yapay Zeka Coinleri, Yükselmesi Beklenen En İyi 5 Altcoin

Yapay Zeka Coinleri, Yükselmesi Beklenen En İyi 5 Altcoin
0

Yapay zeka hızla gelişiyor ve internet işletmeleri için bir dönüm noktası olarak görülüyor. AI, Chat GPT gibi araçların ortaya çıkmasıyla birlikte kripto para dahil birçok işletmede yaygın hale geliyor. Yapay zeka’nın kullanıcı deneyimini, ölçeklenebilirliği ve blockchain güvenliğini arttırma yeteneği, kripto dünyasında büyük ilgi görüyor. Yapay zeka altcoinleri, blockchain yönetimi, merkezi olmayan pazar yerleri ve hatta portföy yönetimi için kullanılıyor. Aşağıda hızlı bir şekilde gelişen birkaç Yapay zeka altcoinler listelenmiştir. Bu liste, iç araştırmalara dayanmaktadır ve yatırım tavsiyesi olarak kullanılmamalıdır.

Bu yazıda, 2023 yılında hızla yükselebilecek En İyi 5 Yapay zeka Kripto Altcoin’i açıkladık. Bu Altcoin’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen whitepaper’ları okuyun.
En iyi yapay zeka altcoinleri

1.RENDER (RNDR Coin)

Render, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş son derece gelişmiş bir GPU ağıdır. Yüksek bant genişliği gerektiren merkezi olmayan uygulamaların (Dapps) işleyişini kolaylaştıran yüksek performanslı bir blockchain’dir. Sağlık, bankacılık ve oyun gibi alanlarda dApps oluşturmak için geliştiricilere imkan sağlar.

Ana blockchain’in yükünü hafifletmek için off-chain hesaplama düğümlerinin kullanılması, Render’ın temel yeniliğidir. Bu, büyük miktarda verinin hızlı bir şekilde işlenmesine olanak tanır. Geliştiricilere çeşitli bilgisayar dillerinde kod yazma imkanı sağlayan çok yönlü bir programlama ortamı sunar.

İlginizi Çekebilir: Ethereum [ETH] Shapella Yükselisi Devam Ediyor.

2.SingularityNET (AGIX Coin)

AGIX bugün piyasada en popüler kripto para jetonlarından biridir. SingularityNET platformunun yerel jetonudur. Kullanıcılar bu siteyi, Yapay zeka ile ilgili ürünler satın almak ve ticaret yapmak için kullanabilirler. Bu platformda, veri modelleri ve diğer Yapay zeka ile ilgili araçlar da ticarete konu olabilir.

Yazı yazılırken, AGIX $0.436 ABD doları ile işlem görüyordu ve piyasa büyüklüğü yaklaşık 526 milyon ABD dolarıydı. Maksimum jeton arzı 2 milyar jeton olup, şu anda yaklaşık 1,2 milyar jeton dolaşımdadır.

3.ProjectOasis (OASIS Coin)

Oasis, gizlilik ve ölçeklenebilirliği öncelikli olan bir katman 1 blockchain’dir. Bu blockchain, akıllı sözleşmelerin yürütülmesini uzlaşma mekanizması sürecinden ayırarak, gizlilik odaklı uygulamalar oluşturmak için geliştiricilere imkan sağlar. Yüksek kapasiteli ve ucuz ücretli bir güvenli mimari sunarak, hızlı ölçeklenebilen uygulamalar için bir ortam sağlamak amacıyla çeşitli Web 3 uygulamalarını desteklemektedir.

4.The Graph (GRT Coin)

The Graph, üçüncü tarafların katılımı olmadan verileri toplamak için kullanılabilen, dağıtılmış defter teknolojisine dayanan yeni bir açık kaynaklı merkezi olmayan protokoldür. Bu protokol, Graph QL dili kullanılarak, kolayca erişilebilir verileri dizinlemek ve düzenlemek için küresel bir API’dir.

5.Fetch.ai (FET Coin)

Fetch.ai, otonom ajanlar için merkezi olmayan bir platform inşa eden bir blockchain projesidir. Otonom ajanlar, yapay zeka programlarıdır ve görevleri tamamlamak için bağımsız olarak hareket edebilirler. Fetch.ai, bu otonom ajanların birbirleriyle iletişim kurarak karmaşık sorunları çözmelerini sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmaktadır.

Fetch.ai platformu, bir dizi hizmet sunar. Bunlar arasında veri paylaşımı, tahmin piyasaları, lojistik yönetimi, finansal hizmetler ve daha birçok alan yer alır. Platform, veri sağlayıcılarına, otonom ajanların kullanabileceği verileri sağlamaları için teşvikler sunar ve ajanların görevleri tamamlaması için gerekli kaynakları sağlar.

Fetch.ai’nin hedefleri arasında, otonom ajanların dünya genelindeki birçok farklı sektörde kullanılmasına olanak tanımak ve bu ajanların birbirleriyle etkileşim kurarak daha karmaşık sorunları çözmelerini sağlamak yer alır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Alpine Coin Nedir? ALPINE Coin Yorum ve Geleceği ?

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.