Vitalik Buterin’den kripto sektörüne dair önemli açıklamalar!

Vitalik Buterin’den kripto sektörüne dair önemli açıklamalar!
0

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto endüstrisi ile yakından ilgili düzenlemeler hakkındaki görüşlerini paylaştı. Ethereum’un kurucusu, kurallara uymak için kripto ekosisteminin olgunlaşması gerektiğine inanıyor. Bazı piyasa kurallarından bahseden Ethereum başkanı, piyasanın işleyişi üzerinde büyük etkisi olan bazı kanunlardan bahsetti. Twitter’da iki tür kripto endüstrisi düzenlemesini açıkladı.

Vitalik buterin kripto sektöründe KYC istiyor

Vitalik Buterin, iki tür piyasa düzenlemesinin yatırımcıları korumaya ve kuruluşlardaki büyük miktarda parayı sınırlamaya odaklandığını savundu. İkinci kısım sonucunda sorunun sadece DeFi sektöründe değil, tüm pazarda olduğunu savundu. Ona göre, mevcut piyasa göz önüne alındığında, düzenlemeler benimsemeyi sınırlasalar bile kripto projelerine özgürlük verebilmelidir.

vitalik-buterin

ETF’lerdeki sınırlamalardan memnun olduğunu, çünkü bu tür ürünlere ana akım ilgi gösterilmeden önce pazarın daha olgun olmasını istediğini belirtti. CEO’nun üzerinde durduğu bir diğer konu da DeFi sektöründeki KYC örneği oldu. Kripto borsalarında KYC’ye ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Buterin sıfır bilgi kanıtlarını tavsiye ediyor

Buterin ayrıca kripto pazarındaki borsaların KYC’leriyle daha iyisini yapması gerektiğini iddia etti. Konusunu sonlandıran Buterin, genel kripto sektörünün sıfır bilgi kanıtı üzerinde çalışması gerektiğini iddia ediyor. Bu, yönetmeliklere uymalarına izin verecek bir ortam sağlarken verilerini güvende tutmalarına yardımcı olacaktır. Sıfır bilgi kanıtlarıyla ilgili bu eylemin kripto pazarındaki mühendisler tarafından düşünülüp üzerinde çalışılmasını tercih edeceğini iddia etti.

Bu düzenleyici konularla birlikte, piyasada geliştirilmekte olan yeniliklerin sayısında büyük bir artış olmuştur. İkincisi, kullanıcıların Google’daki adreslerini kontrol ederek Ethereum bakiyelerinin kullanılabilirliğini kontrol edebilecekleri yeni bir özelliktir. Arama platformu, geçişe geri sayan bir zamanlayıcı oluşturarak Ethereum ağının geçişini de işaretledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.