Togg, Avax ile anlaştığını duyurdu

Togg, Avax ile anlaştığını duyurdu
0
CES 2023’te Togg’un Avalanche kripto cüzdanı tanıtıldı. Cüzdan ile dijital varlıkların ödeme ve transfer işlemleri yapılabilecek. Ayrıca Togg ekranlarında NFT özelliği bulunacak.Ortaklık, Togg’un geleneksel elektrikli araçlara kıyasla daha fazla işlevselliğe sahip araçlar üretmeyi içeren Use-Case Mobility girişimini hızlandırmayı amaçlıyor.
Togg Ava Labs Ortaklık Açıklaması
Türkiye’nin elektronik araç üreticisi Togg, otonom mobiliteyi geliştirmeyi amaçlayan akıllı sözleşme tabanlı hizmetler tasarlamak ve oluşturmak için Ava Labs ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı.Togg’un Avalanche halka açık blok zincirini desteklemeye ve geliştirmeye adanmış bir ekip olan Ava Labs ile yaptığı işbirliği Las Vegas’taki CES 2023 etkinliğinde açıklandı. Habere göre ortaklık, geleneksel elektrikli araçlara kıyasla daha fazla işlevselliğe sahip otomobiller üretmek için farklı teknolojileri ve ulaşım çözümlerini bir araya getiren Togg’un Use-Case Mobility girişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

Resmi duyuruya göre, Togg bir yıldan uzun bir süredir elektrikli araçlarda blok zinciri ve ilgili teknolojiler etrafında kullanım durumlarını araştırıyor. Ava Labs’ın ortaklığıyla Togg, elektrikli araç yeteneklerini genişletmek ve hızlandırmak için nesnelerin interneti (IoT) ve makineler arası (M2M) iletişimden faydalanmayı amaçlıyor.

Togg, akıllı sözleşmeler ve blok zinciri teknolojisini uygulayacak, böylece kullanıcılar elektrikli araçlarını şarj ederken rezerve edilmiş bir scooter veya taksi alabilecek ve kesintisiz mobilite sağlayacak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş şunları söyledi:

“Ava Labs ile işbirliğimiz, Togg kullanıcılarının deneyimini bir üst seviyeye taşımak ve otomobillerin ötesine geçerek mobilite ekosistemindeki ortakları, kullanıcıları ve Togg kullanıcısı olmayanları bu platformdan yararlanmaları için güçlendirmek üzerine kurulu.”

Ayrıca Ava Labs’ın ortaklığı, Togg’un araç bakım ve parça bilgilerini Avalanche blok zinciri üzerinden depolamasına olanak tanıyacak ve bu da güvenilir bir ikinci el piyasasının temelini oluşturacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.