The Sandbox: SAND’ın piyasadaki son hamlesinden sonra yatırımcılar ne beklemeli? Sand Coin Yorum

The Sandbox: SAND’ın piyasadaki son hamlesinden sonra yatırımcılar ne beklemeli? Sand Coin Yorum
0

SAND daha önce de piyasadaki havayı takip etmiş ve geçtiğimiz haftanın büyük bir bölümünde yeşil renkte seyretmişti. Bununla birlikte, son 24 saatlik ralli, SAND’ın son yedi günde kaydettiği artıştan çok daha iyiydi. Sandbox’ın ivmesini yavaşlatmadığı açık olduğundan, yatırımcıların kısa vadedeki beklentileri token’ın yükselişiyle uyumlu olabilir.

Sandbox
Sandbox Coin

Kripto piyasası bir haftadır devam eden yükselişinden sıyrılırken, Sandbox [SAND] %14,14 artışla otuz günün en yüksek seviyesine ulaşarak trende meydan okudu. Metaverse token daha önce piyasa duyarlılığını takip etmiş ve yakın zamanda sona eren haftanın çoğu için yeşillikler kaydetmişti.

SAND’ın 0,908 dolara yükselmesinde bir dizi faktör rol oynamış olabilir. Bununla birlikte, Sandbox’ın metaverse planlarında önemli bir moda devine sahip olması inkar edilemez bir rol oynuyor.

Forbes’a göre, moda devi Gucci ilk Sandbox deneyimini resmen hayata geçirdi. İlginç bir şekilde, 27 Ekim’de başlayan web 3.0 etkinliği 9 Kasım’a kadar devam edecek. Bunun anlamı, 24 saatlik işlem hacmi %170’in üzerine çıktı.

Hacmin yanı sıra, SAND yeni yatırımcıların da ilgisini çekmiş görünüyor. Bu durum ağ büyümesindeki artıştan da anlaşılıyor. Ağa katılımdaki artışla birlikte, SAND’ın kripto topluluğundan ilgi görmeye devam etmesi muhtemel. Bununla birlikte, borsa arzının durumunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Santiment, basın danışmanına göre toplam borsa arzının %16,49’a yükseldiğini açıkladı. Bu artış, yatırımcıların son birkaç günde elde ettikleri kârları borsalara yönlendirebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, satış baskısı olasılığı yüksek. Dolayısıyla, yatırımcıların önümüzdeki günlerde başka bir dizi yükseliş beklerken daha dikkatli olmaları gerekebilir.

Yatırımcılar avantaj elde etti mi?

SAND tarafından sergilenen ivme göz önünde bulundurulduğunda, yatırımcıların “fırsattan” yararlanmaları ortada. Santiment, SAND için Binance ve FTX fonlama oranlarının pozitif bir durumda olduğunu gösteriyor. Bu durum, vadeli işlem yatırımcılarının kâr elde etmek için fiyat dalgalanmalarından faydalanmakla olduğunu gösteriyor

Kaydedilen yükselişe rağmen, likidasyonların hem shortlar hem de longlarla neredeyse eşit olduğu görülüyor. Coinglass’a göre, son 24 saat içinde yaklaşık 1,4 milyon $ değerinde SAND liq oldu. Ancak, bu iki zıt uç arasındaki fark şaşırtıcı bir şekilde çok fazla değildi.

Verilere göre, kısa pozisyonlar 698.000 $’ın biraz üzerinde liq edildi. Uzun pozisyonlu yatırımcılar için ise bu rakam 477.050 dolardı. Bu veriler ışığında, daha fazla kâr etmek isteyen yatırımcıların adımlarına dikkat etmesi gerekebilir.

Bollinger Band Göstergesine baktığımızda ise üst bandı yırtıp geçtiği görülüyor ,bu durumun kısa vadeli bir düşüş olabileceği anlamı çıkarılabilir.

bollinger-bantları
Sand Bollinger Analizi

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.