Tether (USDT) nedir?

Tether (USDT) nedir?
0

Tether (USDT) nedir ? Avantajları Nelerdir?

Tether Brock Pierce,Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından oluşturulan ve ABD Doları’na sabitlenmiş bir stable coin’dir.

Stable coin’leri ise şu şekilde tanımlayabiliriz.

Stablecoin, diğer kriptolardan daha fazla istikrar sağlamak için oluşturulmuş bir kripto para birimi türüdür. Diğer kripto para birimlerinin sağlamış olduğu pek çok avantajı sunan Stablecoin’in tek temel farkı değişken olmamasıdır.

Tether dünyadaki en popüler stablecoin’dir. Verilen her Tether için, rezerv olarak tutulan eşdeğer miktarda USD vardır.

Dönüşümde olan toplam USDT miktarı TUSD olarak gösterilir. Dönüşümdeki toplam USDT miktarı her zaman Tether Limited tarafından tutulan banka hesabındaki Amerikan Doları miktarına denk olmalıdır ki Tether Platform üzerinden Tether alan kullanıcılar, paralarını günlük kullandığımız banknotlar halinde alabilsin.

Banka hesabındaki dolar miktarının dönüşümdeki USDT miktarıyla aynı olduğunu kanıtlamak için Tether Limited şirketi kendi internet sitesinde banka bakiyesini yayınlar. Profesyonel denetçiler düzenli olarak bu bakiyeyi ve finansal durumu onaylar, imzalar ve yayınlar.

Tüm bunlar sonucunda ortaya en eski blockchain olan Bitcoin’i kullanan, aşırı güvenli ve açık bir sistem çıkıyor.

Tether, kripto paraların oynaklığından endişe eden, kripto para dünyasına adım atmaya çekinen yatırımcılara, değeri Amerikan Doları’na endekslenmiş güvenli bir yatırım aracı sunmuştur. Bu sayede günümüzde çok popüler bir yatırım aracına dönüşmüştür.

Bitcoin gibi, Tether de dijital bilgilerin kopyalanmak yerine dağıtılmasına izin veren blokzincir teknolojisini kullanmaktadır. Tether istikrarlı bir yatırım aracı olmak üzere tasarlanmıştır.

Tether(USDT) satın almak için tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.