Solana (SOL)’dan açıklama,FTX Krizi Bizi Zorluyor!

Solana (SOL)’dan açıklama,FTX Krizi Bizi Zorluyor!
0

Solana Labs yöneticisi Raj Gokal, FTX borsasının yaşamış olduğu kriz ve Binance’ın atılımı hakkında konuştu. Gokal, verdiği röportajda Solana projesinin FTX krizi sebebiyle zor durumda kaldığından yakındı.

Twitter hesabından paylaşmış olduğu bir takım tweette FTX’in başına gelenleri ve Solana projesinin güncel durumunu yorumladı.

solana düştüSolana projesinin yöneticisi, şu anda piyasanın içinde bulunduğu durumu “sıkıntılı” olarak nitelendirdi. Gokal, zor günlerin elbet geçeceğine değinerek şu açıklamada bulunmuş oldu:

“Solana, öteki tüm kripto paralar benzer biçimde tehlikeli bir durumun eşiğinde. Sadece kripto endüstrisi, daha önce de yaşanmış olan benzer durumlardan daha sağlam çıktı. Korku bittiğinde, piyasaya gelecek olan insan sayısı 10 kat daha artacak. Bu geçmişte de oldu. Her seferinde daha da güçlendik.”

Raj Gokal, Binance borsasının FTX’i satın alma hamlesini ise pozitif olarak yorumladı. Yönetici, Binance’ın kripto ekosistemini oldukça önemsediğini açıklayarak satın alım sürecinin pozitif bir halde bitmesini umduğunu belirtti.

 
 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yapmış olduğu açıklamalarda FTX satın alımının “kripto piyasasını korumak için” lüzumlu bulunduğunu söylemişti. Sadece CZ, satın alım süreci için önce borsadaki zararı bilançolar üstünden incelemek istiyor.

OKX Solana’yı Delist Etti, SOL Sert Düştü!

Akıllı sözleşme platformunun en büyük rakibi Solana, bir takım haberin peşinden panik satışına maruz kaldı. SOL, son 24 saatte %41 değer kaybına uğrayarak günün en fazla kaybettiren altcoinleri içinde yerini aldı.

Solana’nın düşüşünün FTX’ten başka sebepleri de bulunuyor:

  • Solana ağındaki dönemlik Epoch 370 önümüzdeki gün sona erecek. Verilere nazaran yatırımcıların stake etmiş olduğu ortalama 1 milyar dolar tutarındaki SOL token özgür duracak. Kilitli tokenların özgür kalmasıyla SOL için daha büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kalabiliriz.
  • Global kripto borsalarından OKX, geçtiğimiz saatlerde SOL vadeli işlemlerini delist ettiğini deklare etti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.