Shiba Inu: Yıllık 111 Trilyon SHIB Yakmak Onu 1 Dolara Çıkarır mı?

Shiba Inu: Yıllık 111 Trilyon SHIB Yakmak Onu 1 Dolara Çıkarır mı?
0

Shiba Inu (SHIB) topluluğunun token fiyatını 1 dolara çıkarmak için çalışmaları halen devam ediyor. SHIB topluluğunun varlığın fiyatını artırmayı planladığı yollardan biri SHIB tokenlarını sıkı bir şekilde yakmak. Ancak, bu girişim şimdiye kadar kolay olmadı. Bununla birlikte, proje önümüzdeki aylarda SHIB metaverse’de ShibaSwap, Shibarium ve sanal arazi yardımıyla teorik olarak yılda 111 trilyon SHIB yakarak yakma girişimini önemli ölçüde artırabilir.

“SHIB Bezos” olarak bilinen bir Shiba Inu (SHIB) destekçisi yakın zamanda Twitter’da proje potansiyel olarak yılda 111 trilyon token yakabileceğini iddia etti. SHIB etkileyicisi Queenie de trilyonlarca SHIB’in yıllık olarak yakılabileceğini söylemişti. Ancak, Queenie hipotetik bir tahmin açıklamıştı. Şimdi, dolaşımdan trilyonlarca SHIB’in çıkarılmasına yol açabilecek potansiyel senaryoya bir göz atalım.

Metaverse’de Shiba Inu Yakma İşlemi

SHIB’de arazi yeniden adlandırma: Metaverse’deki arazi yeniden adlandırma işlemi de yakma işlemlerine yol açacak. Arsa yeniden adlandırma işlemlerinden elde edilen tüm fonlar ölü cüzdana gidecek. Toplamda 96.288 arazi yeniden adlandırılabilecek. Bir araziyi yeniden adlandırmanın maliyeti 100 dolar değerinde SHIB olacak. Ortalama olarak 100 dolar, 0,000027 dolarlık bir fiyata denk gelir ve 3,7 milyon SHIB üretir.

Ek olarak, her bir arazi yeniden adlandırması için 3,7 milyon SHIB tokeni yok edilirse, 96.288 arazi parseli 356,6 milyar SHIB’in yakılmasına neden olabilir.

ShibaSwap Yakımları

Hipotetik varsayım ayrıca ShibaSwap’ın işlem hacminin %1’ini yakabileceğini düşündü. Eğer ShibaSwap aylık 10 milyar dolarlık bir hacim oluşturursa, bu 0,000027 dolarlık bir fiyata 370 trilyon SHIB’e eşdeğerdir. 3,7 trilyon SHIB, 370 trilyon SHIB’in aylık hacminin %1’ine denk gelir. Dahası, her ay 3,7 trilyon token yakılırsa, ShibaSwap’tan yılda 44,4 trilyon Shiba Inu tokeni yakılabilir.

Shiba Inu’nun layer-2’si Shibarium

Shiba Inu ekosistemi için bir L2 ağı olan Shibarium, bu yılın en popüler lansmanlarından biri. Birçok insan, ağın SHIB’in yakma oranını, temel işlem ücretlerinin %70’ini yok ederek artıracağını bekliyor.

Hipotetik hesaplama, Shibarium’un ShibaSwap dışında 5 milyar dolarlık işlem yapabileceğini varsayıyor. Bir ay boyunca yapılan işlem hacmi yaklaşık 185 trilyon SHIB olacaktır. Shibarium’un hacminin %1’inin yakılması, aylık 1,85 trilyon SHIB yakmaya yol açabilir ve yılda 22,2 trilyon SHIB yakabilir.

Üç senaryo bir araya geldiğinde, her yıl 111 trilyon SHIB tokeni yakılır. Tabii ki, bu hala hipotetik ve ekip her şeyi nihai olarak belirlemedi. Yaklaşan layer-2 ağı için bir başlangıç tarihimiz henüz yok, ancak beta testnet’in çok başarılı olduğu kanıtlandı. Yıllık olarak 111 trilyon tokenin çıkarılması, SHIB’in fiyatını 1 doların üzerine taşıyabilir. Ancak, bu sadece hipotezin doğru olması durumunda geçerlidir. Basın saatine göre, SHIB son 24 saatte %5,9 artarak 0,00001137 dolardan işlem görüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Binance, olumlu DOGE haberlerinin ardından yarım milyar Dogecoin’i taşıdı.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.