SHIB, Dogecoin İle Birlikte Hareket Ediyor! – Bitcoin Sistemi

SHIB, Dogecoin İle Birlikte Hareket Ediyor! – Bitcoin Sistemi
0

Kripto piyasaları, yaz aylarına kıyasla en hareketli haftalardan birini geçiriyor. Bitcoin (BTC) 1.5 ayın ardından haftayı yeninden 20.000$ seviyesinin üstünde kapatmaya hazırlanırken, piyasalarda en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) oldu.

Köpek temalı meme token, ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter’ı resmi olarak satın almasının ardından hafta başından bu yana %127 değer kazandı. Geçmişe göre oldukça sakin seyreden piyasada Dogecoin’in yükselişi tüm dikkatleri üzerine çekerken; Shiba Inu’nun (SHIB) en büyük rakibini takip ettiği ortaya çıktı.

Dogecoin, Shiba Inu ve Bitcoin yükselişerinin karşılaştırması.

Kripto analitik platformu Santiment’in paylaştığı yeni bir grafiğe göre DOGE astronomik oranda yükseliş gösterdiğinde SHIB bu duruma kayıtsız kalmıyor. Shiba Inu, 24 Ekim haftasının başından bu yana %19 artıda.

 

SHIB ve DOGE hacimleri / Santiment

Analistlerin çıkarımına göre meme tokenlar, özellikle hacim yükselişlerinde birbirini takip ediyor. Grafiğe göre DOGE ticaret hacmi 2022 Ocak ayından beri en yüksek seviyede. Bu haftaki yükseliş ile birlikte SHIB’in hacmi ise %125 artış gösterdi.

DOGE’den Çıkan Para SHIB’e Geçebilir Mi?

Kripto piyasasındaki trendlerin aynı alandaki başka coinlere geçişine sıkça şahit olduk. 2021 yılının sonlarında doğru Metaverse coinleri gündemdeyken, alanda birbirine rakip olan tokenlar resmen paslaşır gibi değer kazanıyordu. Örnek verecek olursak bir gün MANA yükselirken, ertesi gün SAND onu takip ediyordu.

 

Metaverse coinlerinde yaşanan durumun DOGE, SHIB ve rakiplerinde yaşanma ihtimali imkansız değil. Santiment’in açıkladığı bir başka veriye göre bu hafta SHIB ağındaki büyüme yükselişe geçti.

SHIB ağındaki büyüme / Santiment

Verilere göre SHIB ağındaki aktivite endeksi hafta başında 1200 civarından %39 artarak 1674’e ulaştı.


Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.