SHIB ve MATIC Tahmini: 2 Analist Bu Seviyeler Dedi!
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

SHIB ve MATIC Tahmini: 2 Analist Bu Seviyeler Dedi!

0

BTC 20.000 doların altında işlem görmeye devam ederken, altcoin fiyatları da buna adapte oluyor. Bu arada 2 kripto para analisti, SHIB ve MATIC fiyatlarının geleceğine yönelik tahminleriyle gündeme geldi. Buna göre, önde gelen 2 altcoin’de negatif senaryolar ağır basıyor gibi duruyor.

“SHIB fiyat toparlanmasının devam etmesi buna bağlı”

Son fiyat verilerine göre SHIB fiyat toparlanmasının önünde bir engel var. Bu lider kripto para birimi Bitcoin ile olan tarihi korelasyonu. Her iki varlık da daha geniş piyasa ipuçlarını takip ediyor. Ayrıca, Ağustos düşüşünden sonraki duyarlılık geniş ölçüde hâlâ oldukça olumsuz. Yatırımcılar, iki hafta geçmesine rağmen “aşırı korku” halindeler ve bu da toparlanmayı zorlaştırıyor. Shiba Inu’nun birkaç gün önce sona eren düşüş hareketi aslında sahteydi. Çünkü meme coin yazının yazıldığı sırada önceki düşüş durumuna geri döndü.

Siyah noktalar son 42 saat içinde mum çubuklarının üzerinde yeniden görünmeye başladı. Parabolik SAR’dan gelen veriler de bunu destekliyor. SHIB fiyatının şu anda sahip olduğu en iyi destek, %40’lık bir artışla pazarın zirvesine toparlanmasını destekleyecek olan 50 Günlük Basit Hareketli Ortalama. Ancak SHIB düşmeye devam ederse bu desteğin de kaybedilmesi son derece olası. Ayrıca, BTC de fiyat için olumsuz bir etken olarak öne çıkıyor.

“Bitcoin SHIB korelasyonu fiyatı olumsuz etkiliyor”

Turbtc.net olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, hâlâ %23,6 Fibonacci seviyesinin altındaki kritik bölgede yer alıyor. Fiyat bu bölgede sıkışıp kaldığı için farklı bir momentum gözlemlemiyor. 19.200 dolardan işlem gören BTC, piyasa tabanına çok yakın olduğu için tehlike bölgesinde. Bitcoin’in hareketi SHIB’i etkilemeye devam ediyor. SHIB, BTC ile 0.61’lik bir korelasyonu paylaşıyor. Yani Bitcoin boyun eğmeye devam ettiği sürece SHIB de öyle yapacak. Ek olarak, meme coin için tek iyi işaret artan talep olmayı sürdürüyor.

“MATIC bir yol ayrımında”

Polygon’un MATIC fiyatı, bu yaz en iyi performans gösteren altcoin varlıklarından biri oldu. 18 Haziran’dan bu yana Polygon, etkileyici bir şekilde %195 oranında ralli yaptı. MATIC fiyatı altında yatan yükseliş tekniklerini gösteriyor. Ancak zincir üstü analitik, gelecekteki MATIC fiyatı için neyin yalan olabileceğinin farklı bir senaryo veriyor. Altcoin şu anda 0,80 dolardan açık artırma yapıyor. Layer-2 tokeni yaz mevsiminin en yüksek seviyesi 1,04 dolardan bu yana %20 düştü.

Bu sırada Hacim Profili göstergesi, tüccarların gelecekte daha fazla kâr beklentisiyle hâlâ pozisyonlarını koruduklarını gösteriyor. Santiment’in Aktif Cüzdan Adresleri Göstergesi, aktif cüzdanların da düşüş trendinin ortasında kaybolduğunu ortaya koyuyor. Yani, yatırımcıların HODL ettiğine yönelik tahmini destekliyor. İyimser tekniklere rağmen, fiyatın altında yatırımcılarda endişe uyandıran bazı metrikler de var.

“9 milyar token taşındı”

Ağustos ayının son haftasında, Santiment’in Token Dolaşımı göstergeleri, taşınan 9 milyar MATIC’i ortaya koydu. Hareketteki artış önemli. Çünkü altcoin’ler, balinalar, hareketsiz tokenleri hareket ettirmeye başladığında keskin tasfiyeler yaşama eğilimindedir. 9 milyar MATIC’in taşınması, 2 yıllık dolaşımdaki arzı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,85 milyar tokene yükseltti.

Teorik olarak, 9 milyar token uykudaydı. Yani yüksek sermayeli bir yatırımcının elinde duruyordu. Şimdi sahiplerin dijital varlığı satmaya hazırlanması mümkün. Trend, zincir üstü metrik anlatısının lehindeyse, 0,64 dolara ek bir düşüş meydana gelecek. Böyle bir hareket, Polygon’un mevcut piyasa değerinde %20’lik bir düşüşe neden olacak. Bunun geçersiz kılma seviyesi ise, yazın en yüksek seviyesi olan 1.04 dolarda yer alıyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap