Popüler bir analist Bitcoin için önemli bir direnç seviyesi açıkladı!


0

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin son birkaç haftadır 25.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkamayınca satış hareketleri devam etti.

Kripto piyasasına ilişkin uzun süredir devam eden analizleriyle tanınan Rekt Capital, yeni Bitcoin analizini takipçileriyle paylaştı.

Popüler kripto para fenomeni, Bitcoin için önemli destek ve direnç seviyelerini takipçileriyle paylaştı.

Rekt Capital, BTC’nin haftalık grafiğindeki 200 haftalık hareketli ortalamanın kırılmasını negatif veri olarak yorumladı. Popüler analist, Bitcoin için haftalık destek olan 19.600 dolara dönüş bekliyor. Bununla birlikte, 19.600 doların altında bir haftalık kapanışla satışlar derinleşebilir.

Rekt Capital, 200 haftalık hareketli ortalama olan 23.175 dolarlık bir BTC fiyat hedefini işaretliyor. Bu seviyenin üzerinde bir haftalık kapanış, daha fazla kazanıma yol açabilir.

Bitcoin Bugün Neden Düşüyor?

Dünya genelinde yükselen enflasyon sebebiyle ülkelerin para politikaları değişiyor. Başta FED olmak üzere bir çok ülkenin merkez bankası kuruluşu, enflasyona olan çareyi faizi arttırmakta ve sıkı para politikası uygulamakta görüyor. Faiz artışları sebebiyle yatırımcıların risk algısı değişiyor. Başta kripto paralar olmak suretiyle riskli varlıklardan para çıkışı gerçekleşiyor.

Bitcoin’in bugünkü düşüşünün hususi sebebi ise Amerikan Dolar Endeksine dayanıyor. Dolar endeksi, son 20 senenin en yüksek seviyesine yükseldi. Amerikan doları değerlendiğinde, bir oldukca yatırım ürününden para çıkışı gerçekleşiyor. Başta da oldukca riskli yatırım varlığı olarak sınıflandırılan kripto paralar geliyor.

Özel haberler, analizler  için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.