Memecoin’ler Ne Durumda: Dogecoin %9 Arttı, Shiba Inu %5 Yükseldi

Memecoin’ler Ne Durumda: Dogecoin %9 Arttı, Shiba Inu %5 Yükseldi
0

Bugün piyasa değeri açısından en büyük iki memecoin ana sahnede yerini aldı.

Hafta sonu düşen işlem hacmi ile birlikte, Bitcoin 28.000 doların üzerinde durakladı.

DogeCoin ve Shiba Inu hariç, daha büyük piyasa değerine sahip altcoin’ler benzer bir konumda yer alıyorlar. HBAR da iyi bir performans sergiliyor.

BTC 28 Bin Doların Üzerine Yerleşti

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in karşılaştığı yoğun oynaklık, ABD CFTC’nin Binance’yi hedef almasıyla Pazartesi günü saatler içinde varlığın 28.000 dolardan 26.500 dolara düşmesine neden oldu. Ancak, bu sadece birkaç gün sonra BTC’yi 29.000 doların üzerine çıkaran bir rollercoaster haftasının başlangıcıydı.

Bununla birlikte, ayılar bu hamleyi de engelledi ve kripto para birimini aşağılara doğru iterek Cuma günü 27.600 doların altına düşmesine neden oldu. Cumartesi yaklaşırken, Bitcoin bir miktar toparlandı ve 28.000 doların üzerinde durdu.

Son 24 saat çoğunlukla sakin geçti ve BTC 28.400 ila 28.600 dolar arasında sıkı bir aralıkta oturdu. Bu doğal olarak, piyasa değerinin neredeyse 550 milyar doların hemen altında nispeten sabit kalmasına neden oldu. Altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti de neredeyse dünle aynı noktada – %46,3.

BTC/USD
BTC-USD

DOGE ve SHIB Sakinliğini Bozdu

Alternatif koinlerin çoğu da günlük ölçekte şimdi sakinleşti. Bu, ETH’nin 1.800 doların üzerinde durduğu, BNB’nin 315 dolara yerleştiği, LTC, MATIC, SOL ve TRX’nin önemsiz kazançlar elde ettiği anlamına geliyor.

Cardano %1’den biraz fazla düşerken, XRP %3’ten az bir artış kaydetti. Dogecoin ve Shiba Inu, daha büyük piyasa değerine sahip alternatif koinler arasında en iyi performans sergileyenler oldu. Lider memecoin neredeyse %9 yükseldi ve 0,08 doların üzerinde duruyor, SHIB ise %4’ten biraz fazla artışla 0,000011 dolar işlem görüyor.

HBAR’ın günlük kazanımları Dogecoin’in kazanımlarına benzer şekilde ve varlık 0,08 dolara yakın işlem görüyor.

Ancak, tüm kripto varlıklarının birikimli piyasa değeri, çoğu alternatif koin bugün sessizce dururken 1,185 trilyon dolar seviyesinde takılı kaldı.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.