MANA Coin Nedir? MANA Coin Yorum ve Geleceği 2023

MANA Coin Nedir? MANA Coin Yorum ve Geleceği 2023
0

Kripto para birimleri son yıllarda hızlı bir şekilde popüler hale geldi ve artık birçok kişi tarafından yatırım aracı olarak kullanılıyor. Mana Coin de bu kripto para birimleri arasında yer alıyor. Peki Mana Coin nedir ve yatırım yapmak için değerli mi? Bu makalede, Mana Coin hakkında tüm detayları öğreneceksiniz.

Facebook’un yakın zamanda adını Meta olarak değiştirdiğinden beri , Meta kelimesi herkes tarafından merak edildi.Facebook’un yaptığı bu atılım sanal gerçekliğin geleceği için güçlü hedefleri ve vizyonları olduğu olduğunu ortaya koymaktadır.

Mana Coin Nedir ?

Mana Coin, merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland için kullanılan bir kripto para birimidir. Decentraland, blok zincir teknolojisi kullanarak sanal bir dünya sunar ve bu dünyada kullanıcılar dijital varlıkları oluşturabilir, ticaret yapabilir ve etkileşimde bulunabilirler. Decentraland, açık kaynaklı bir proje olarak başladı ve topluluk tarafından yönetiliyor.

Decentraland, tamamen kullanıcılarına ait olan bir sanal gerçeklik platformudur.

Platform kendisini, kullanıcılarının sahip olduğu ilk sanal dünya olarak tanımlamaktadır. Özünde, insanların sanal haritanın bir parçasını temsil eden değiştirilemez bir belirteç olan LAND’ı satın alabilecekleri bir sanal gerçeklik ekosistemini temsil ediyor.

Arazi, kartezyen koordinatlarla (x,y) tanımlanan parsellere bölünmüştür. Parseller kalıcı olarak topluluk üyelerine aittir ve yerel token MANA kullanılarak satın alınır. Bu, kullanıcıların oluşturdukları uygulamalar üzerinde tam kontrol sahibi olmalarına giden yolu açmaktadır.

Decentraland’in kuruluşunun ardındaki mantık, insanların sanal dünyada daha fazla zaman geçirme eğiliminin artmasında yatmaktadır. Ancak şimdiye kadar iki boyutlu arayüzler (örneğin cep telefonları) güçlü bir hakimiyet kurmuştur. Bu nedenle, potansiyel bir 3D dünya, bir topluluk kümesi oluşturmak için sürükleyici özelliğinden yararlanarak sanal gerçeklik deneyimini geliştirebilir.

2020’deki pandemi, giderek daha fazla insan ve markanın ‘en eski’ metaverse ile ilişki kurmasıyla platformun büyümesini daha da destekledi

Decentraland kullanıcıları, başkalarının yaratımlarını deneyimleyebilir ve masaüstü sürümü veya sanal gerçeklik aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girebilir. Geleneksel oyunların aksine, Decentraland’deki eşyaların ayrıca harici bir parasal değeri vardır!

Decentraland (MANA) dünyasında 2 adet token cinsi bulunmaktadır.

Bunlar:

  • LAND: Dijital gayrimenkulü temsil eden arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan, değiştirilemez bir belirteç (NFT).
  • MANA: LAND satın alımlarının yanı sıra Decentraland’da kullanılan sanal mal ve hizmetleri kolaylaştıran bir kripto para birimi.

Mana Coin Nasıl Çalışır?

Mana Coin, Decentraland platformunda kullanılan bir ERC-20 tokenıdır. Bu token, Decentraland sanal dünyasında kullanıcıların dijital varlıkları satın almak, satmak veya kiralamak için kullanabilecekleri bir para birimidir. Mana Coin ayrıca, Decentraland’ın yönetimine katkıda bulunan kullanıcılara ödül olarak verilir.

MANA jetonu özeldir çünkü doğrudan Decentraland ve başarısı ile bağlantılıdır. Ayrıca, bu jetonlar diğer para birimleri gibi davranır, böylece onları hemen hemen her büyük kripto para birimi veya para birimi için takas edebilirsiniz!

mana-nedir

Decentraland Mana’yı Kim Yarattı?

Decentraland yazılımının geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş olan Decentraland Vakfı, 2015 yılında Esteban Ordano ve Ariel Meilich tarafından kuruldu.

Decentraland ekibi, 2017 yılında bir İlk Para Teklifi (ICO) gerçekleştirerek gelecekteki işletme sermayesi için 86.206 Ether (o sırada yaklaşık 26 milyon dolar) topladı. İlk token teklifinin sahibi olan Vakıf, fikri mülkiyet haklarını elinde tutacak ve Decentraland web sitesini sürdürecek.

Mana Coin Geleceği Nedir ?

Decentraland’in ağ büyümesi bu yılın Temmuz ayından bu yana dalgalanıyor.

Yakın tarihli bir Mckinsey & Company raporuna göre, metaverse’deki küresel harcamalar 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşabilir. Bu rapor, metaverse’de değer yaratma beklentilerini genişletmeye devam ediyor. Ayrıca şunu da belirtiyor:

Bu sonuçlar nihayetinde Decentraland’i artan pazarın önemli bir bölümünü ele geçirmek için mükemmel bir konuma getirebilir. Öngörülen büyümeyi yıllık bazda tahmin ettikten sonra bile, Decentraland’in önümüzdeki aylar için büyüme potansiyeli oldukça umut verici görünüyor.

Decentraland’ın uzun vadeli fiyat tahmini, MANA’nın fiyatıyla ilgili gelecekteki beklentilere bir bakış sunar. Decentraland son olarak $0,56 seviyesindeydi ve piyasa değeri $1.037.604.944, işlem hacmi ise $143.022.786 idi. MANA’nın fiyat tahmini, geçmiş fiyat hareketleri, mevcut gelişmeler ve topluluk tarafından gösterilen sosyal duyarlılık gibi faktörlere göre mümkündür.

Mana Coin Geleceği 2023

Mana Coin Nereden Satın Alınabilir?

Mana Coin, birçok kripto para borsasında satın alınabilir. Binance, Kraken, Huobi, Bitfinex ve Coinbase gibi büyük borsalarda Mana Coin işlemleri yapmak mümkündür. Ancak, kripto para birimi yatırımları riskli olduğu için, yatırım yapmadan önce araştırma yapmak ve riskleri anlamak önemlidir.

MANA ‘yı Değerli Yapan Şey Nedir ?

MANA, Decentraland’ın sanal dünyasında önemli bir rol oynar ve ekosistemdeki yazılım ve süreçlerinin yönetimine katılmak için kullanılabilir.

Örneğin, MANA, kullanıcıların avatarlarını özelleştirerek, diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunarak ve meta verileri görüntüleyerek platformla etkileşime girmesine de olanak tanır. Ayrıca, MANA’ya sahip olmak, kullanıcıların platformu geliştirmek için politika güncellemeleri, ARAZİ açık artırmaları ve hibeler konusunda oy kullanmalarına olanak tanır.

ARSA açık artırmaya çıkarıldığında, paketleri satın almak için kullanılan MANA jetonları yakılır veya kullanımdan kaldırılır, bu da MANA arzını azaltır. Bu, platform yeni kullanıcılarla büyüdükçe belirtecin değerini sıkıştırabilir.

Decentraland’ın Artıları

Decentraland, kullanıcılara merkezi bir otoritenin kısıtlamaları olmaksızın benzersiz, özlü ve eğlenceli bir deneyim sunar. Kullanıcılar, deneyimlerinin oluşturulmasını kontrol eder ve yaratılan değerin keyfini çıkarır. Merkeziyetsizliği sağlamak için akıllı sözleşmeler, kullanıcıların değişikliklere oy verebileceği bağımsız bir merkezi olmayan kuruluş tarafından yönetilir. Kullanıcıların koleksiyonları aslında meta veri veritabanında bulunur.

En büyük sanal arazi satışı 2021 yılında gerçekleşti.

Çevrimiçi yatırım platformu Republic’in bir bölümü olan Republic Realm, Decentraland’da 913.228.28 $ karşılığında 259 parsel sanal arazi satın aldı. Bu tek işlem, Decentraland tarihindeki en büyük arazi alımıdır. Tüm MANA havuzundan 1.295.000 jeton yakıldı.

Kurumsal Yatırımcıların İlgi Alanı.

17 Mart 2021 günü, en büyük kripto para birimi yatırım yöneticisi olan Grayscale Investments, dört yeni dijital para birimi yatırım ortaklığıyla birlikte Grayscale Decentraland Trust’ı duyurdu. Grayscale şu anda yönetim altında 14 milyon dolar civarında MANA varlığına sahip olduğunu açıkladı.

Digital Coin Price, MANA’nın yıl sonuna kadar 1,22 dolardan ve 2028’e kadar 3,54 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor .

Decentraland’ın Eksileri

Bütün kripto paralarda olduğu gibi, Bitcoin fiyatındaki olumsuz durum MANA’nın fiyatınıda olumsuz etkileyebilir. Kripto para birimleri, gelecekte bürokratik gereklilikler haline gelebilecek veya kripto para birimlerinin ticaretini kısıtlayabilecek düzenleyicilerin artan ilgisini çekmiştir.

 

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
thumbnail
Önerilen Yazı
Bitcoin (BTC), Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir ? Son Durum

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.