Kripto Piyasaları Düşüş ile Sarsılırken Balinalar Alım Yaptı ? Burdan Girilir Mi ?

Kripto Piyasaları Düşüş ile Sarsılırken Balinalar Alım Yaptı ? Burdan Girilir Mi ?
0

Kripto piyasaları bugün büyük bir çöküş yaşandı ve toplamda 250 milyon doların üzerinde likidasyon gerçekleşti. Ancak, balinalar (yüksek miktarda kripto para birimine sahip olan yatırımcılar) Bitcoin almaya başladılar. Kripto analistler, bu düşüş döneminin Bitcoin için bir fırsat olduğunu düşünüyorlar ve uzun vadeli yatırımların daha iyi getiri sağlayabileceğini belirtiyorlar.

Whale Alert 3 Mart’ta, bir balinanın Binance kripto para borsasından bilinmeyen bir cüzdana 23 milyon doların üzerinde değere sahip 999 BTC eklediğini bildirdi. Yapılan analizlere göre, cüzdanda sadece 999 BTC olduğu ortaya çıktı ve bu da ya bir iç transfer işlemi ya da yeni bir balina cüzdanı olduğunu gösteriyor.

Popüler kripto piyasası analisti Michael van de Poppe, kripto piyasası düzeltmesinin Bitcoin ve diğer altcoinleri satın almak için doğru zaman olduğunu söyledi. Son 24 saatte BTC fiyatı %5 düştü ve dip almak için harika bir fırsat sunuyor.

Mt. Gox Bitcoin kilidinin açılması, Ethereum Shanghai ETH kilidinin açılması ve Silvergate Bank hakkındaki olumsuzluklara rağmen, $21.7K’dan uzun vadeli pozisyonlar Bitcoin satın almak için en iyi seviyedir.

Popüler analist Rekt Capital, BTC’nin fiyatının $23,400 direncini kırana kadar aynı aralıkta kalacağını öngörüyor. BTC’nin aylık kapanışı $23,400’ün altında ise, traderlara satış yapma fırsatı verir. Ancak, fiyat konsolidasyonu devam ettikçe BTC daha düşük bir aralığa düşebilir, diye de uyarıyor.

Bitcoin Fiyatı Düşer mi ? Burdan Yükselir mi ?

Bitcoin fiyatının düşmesine rağmen, kripto piyasası duyarlılığı pek düşmemiş gibi görünüyor. Kripto piyasası korku ve açgözlülük endeksi 50 değerini gösteriyor ve sadece 1 değer düştü. Bu nedenle, piyasa duyarlılığı “nötr” olarak kabul ediliyor.

BTC fiyatı son 24 saat içinde %5’ten fazla düştü ve şu anda 22.416 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyatlar sırasıyla 22.241 ve 23.540 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %16 arttı.

Ayrıca, Amerikan Dolar Endeksi (DXY) son 24 saatte %33 düşerek 104,69 seviyesine geriledi ve bu da kripto fiyatlarının yükselmesine yardımcı oldu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.