Justin Bieber NFT Yatırımından Ne Kadar Zararda ?

Justin Bieber NFT Yatırımından Ne Kadar Zararda ?
0

Kanadalı şarkıcı ve gençlik idolü – Justin Bieber – Ocak ayında BAYC koleksiyonundan 500 ETH’ye (o sırada yaklaşık 1,3 milyon dolar) bir NFT satın alarak manşetlere çıkmıştı

Ancak yoğunlaşan ayı piyasası ve dijital koleksiyonlara olan ilginin azalması, NFT yatırımının USD değerini %94’ün üzerinde azalttı.

Bieber’ın Zararı Büyük

Justin Bieber, NFT’lere zirveden dalan ünlü kişiler arasındaydı. Süperstar, Ocak ayında 500 ETH karşılığında Bored Ape #3001’i satın aldı. ETH’in fiyatı yılın başında çok daha iyi durumdaydı ve yaklaşık 2.600 dolardan işlem görüyordu, yani Bieber’ın yatırımı ona yaklaşık 1.3 milyon dolara mal oldu.

Aldığı Dijital koleksiyon, türünün en nadide örneklerinden biridir ve siyah bir tişört giyen, hüzünlü gözleri olan tıraşsız bir maymuna sahip.

justin bieber nft

Ne yazık ki Bieber için, sonraki aylarda yaşanan piyasa çöküşü yatırımını olumsuz etkiledi. NFT Marketcap’ten alınan verilere göre, tahsil edilebilir değeri şu anda 59 ETH veya yalnızca 71.000 $ değerinde.

Bieber, Şubat ayında NFT’lerle etkileşime devam etti ve BAYC koleksiyonundan 470.000 $ değerinde ETH karşılığında başka bir ürün satın aldı. Bored Ape #3850’nin fiyatı şu anda 90.000 doların altında.

Justin Bieber

Ayı piyasasının olumsuz sonuçlarının yanı sıra, NFT fiyatlarının çöküşü, bu tür varlıklara yönelik azalan ilgi ile de da gerekçelendirilebilir. OpenSea’deki işlem hacimleri geçen yaz günlük bazda 500 milyon doları aşarken, son zamanlarda 24 saatte 10 milyon doların altına indi.

Diğer Etkilenen Ünlüler

YouTuber Logan Paul, ünlü rapçi Eminem ve Brezilyalı futbol ikonu Neymar da NFT yatırımları nedeniyle büyük kayıplar yaşayan ünlüler arasında.

Paul, 2021’de çoğunluğa atladı ve Azuki koleksiyonunun bir parçasını 623.000 dolara satın aldı. Paul, yatırımının şu anda yalnızca 10 $ değerinde olduğunu açıkladı.

Şimdiye kadar Oscar kazanan tek rapçi Eminem, Bored Ape 9055’i Ocak ayında 123,45 ETH’ye (veya o sırada 462,00 $) satın aldı. Dijital maymunu şimdi yaklaşık 70.000 dolar değerinde

Brezilya milli futbol takımının yıldızı Neymar’ın iki Bored Ape’si var ve hatta satın aldıktan sonra Twitter’daki profil resmini onlardan biriyle değiştirdi. 30 yaşındaki futbolcu onları almak için 1 milyon dolardan fazla harcadı, şimdi ise 340.000 doların altında.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.