GRT Coin Nedir? Graph Coin (GRT) Yorum ve Geleceği 2023

GRT Coin Nedir? Graph Coin (GRT) Yorum ve Geleceği 2023
0

Bitcoin‘in başlangıcından bu yana, kripto para piyasası, çeşitli yardımcı programlar ve çeşitli blok zinciri projeleri ve kripto varlıklar ile kazançlı bir sektör haline geldi. The Graph, 2018 yılında Yaniv Tal, Brandon Ramirez ve Jannis Pohlmann tarafından kurulan benzersiz bir yardımcı programla piyasaya katılan en yeni kripto varlıklardan biridir.

The Graph (GRT) blok zinciri verileri için açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir indeksleme protokolüdür. Ethereum ağı üzerinde sorgulama yapılmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Grafik ağı ayrıca geliştiricilerin ayrı sorgular için alt grafikler olarak bilinen çeşitli API’ler oluşturmasına olanak tanır. Protokol, sorgu güvenliği, mülkün kesinliği, zincirin yeniden düzenlenmesi ve alt grafiklerle çözülen diğer sorunları ele alır.

The Graph (GRT) ile ilgileniyor, ancak ne hakkında olduğundan veya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Endişelenmeyin. Bu kılavuz size proje hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretmek ve sizi piyasadaki en kullanıcı dostu alım satım deneyimine hazır hale getirmek için tasarlanmıştır.

grt-coin

Graph (GRT) Nedir?

Graph, DLT’ye (Dağıtılmış Defter Teknolojisi) dayanan, üçüncü taraflar olmadan blok zinciri verilerini toplamak için merkeziyetsizlik ruhuyla tasarlanmış açık kaynaklı bir protokoldür. Protokol, kolayca erişilebilir hale getirilen ve GraphQL programlama dili aracılığıyla işlenen verileri indekslemek, düzenlemek ve sorgulamak için küresel bir API’yi temsil eder.

The Graph mainnet’in lansmanıyla birlikte ekip, merkezi olmayan uygulamaların ne olursa olsun çalışabileceği ve blok zinciri verilerine kolayca erişilebileceği bir hizmet sağlayıcıları ağı oluşturarak uygulamaların tamamen merkezsizleştirilmesinin yolunu açtı. Subgraphs adı verilen açık ve herkese açık API’ler sayesinde ağ üzerinde binlerce dApp çalışabilirken, The Graph mainnet şimdiden yüzlerce uygulamaya ev sahipliği yapıyor.

GRT Coin Nasıl Çalışır ?

DeFi (merkezi olmayan finans) daha fazla ilgi görmeye başladıkça, Graph protokolü de daha geniş kripto ekonomisinde daha önemli hale geliyor. The Graph protokolü, geliştiricilerin ve ağ katılımcılarının çeşitli dApp’ler için alt grafikler oluşturmak ve verileri sorgulamak, dizinlemek ve toplamak için herkese açık ve açık API’leri kullanmasına olanak tanıyor. Yalnızca Nisan 2021’de, The Graph’in barındırılan hizmeti 20 milyar sorgu işlemiştir.

Ağ, ağ katılımcıları tarafından verileri düzenlemek için kullanılan blok zinciri veritabanını tarayan Graph Node tarafından desteklenmektedir. Geliştiriciler ve ağ katılımcıları, bir alt grafiği kullanmak ve oluşturmak için ödeme yapmak üzere GRT tokenlerini kullanabilir. Geliştiriciler verileri indeksleyerek, dApp’ler tarafından kullanılma şeklini belirtme açısından verilerin yapısını tanımlayabilirler. İndeksleyiciler, tüketicilerin ağda bulunan hizmetleri kullanmak için GRT ile ödeme yapabilecekleri sorgular için merkezi olmayan bir pazar oluşturur.

Graph (GRT) Benzersiz Kılan Nedir ?

The Graph ağı, türünün ilk blok zinciri projesi olarak başlatıldı. DApp’ler için veri sorgulama ve indekslemeye yönelik ilk merkezi olmayan pazar olan The Graph, benzersiz bir yardımcı programa sahiptir. Bu, onu blok zinciri ve kripto para birimleri sektöründe ilginç bir proje haline getiriyor ve bu da The Graph’in fiyatına yansıyabilir.

Projenin benzersizliği, The Graph ağındaki tüketiciler için kolayca erişilebilir veriler sağlamak olan amacından da kaynaklanmaktadır. Protokol, Ethereum gibi ağlar biçimindeki farklı blok zinciri kaynaklarından gelen verilerin indekslenmesi ve sorgulanması için benzersiz bir pazar oluşturmak üzere İndeksleyicilerin düğüm operatörleri rolüne sahip olduğu ağ katılımcılarının desteğiyle yürütülmektedir.

Dolaşımda Kaç Adet The Graph (GRT Coin) Token’i Var ?

Grafik, 10 milyar GRT’lik ilk toplam arz ile başlatıldı ve yeni tokenler endeksleme ödülleri olarak verildi. Yıllık GRT ihraç oranı %3 olarak başlamıştır ancak gelecekteki teknik yönetime tabidir. The Graph, küratörlerden alınan para çekme vergisinin yanı sıra toplam protokol sorgu ücretlerinin %1’ini de yakar ve bu da gelecekteki teknik yönetime tabidir. Bu da GRT’nin gelecekte enflasyonist mi yoksa deflasyonist bir varlık mı olacağının The Graph tarafından işlenen sorgu miktarına bağlı olacağı anlamına gelmektedir.

grt-coin

Graph Ağı Güvenli mi ?

The Graph ağı, ağın işlevlerini sürdürmek ve blok zincirini güvence altına almak için Dizinleyiciler, Küratörler ve Delegatörlere güvenir. Dizinleyiciler, merkezi olmayan bir yönetişim modelinde düğümleri işletir ve The Graph pazarındaki en iyi hizmetleri en uygun fiyatlarla sunmak için rekabet eder.

Küratörler toplanan verileri düzenler ve uygunluk ve doğruluğa göre sınıflandırır; Delegatörler ise GRT paralarını İndeksleyicilere devrederek dolaylı olarak ağın güvenliğini sağlar.

GRT Coin Nasıl Satın Alınır ?

Grafiği nasıl satın alacağınızı merak ediyorsanız, GRT alım ve satımının Binance Borsasında çeşitli ödeme yöntemleriyle kolayca yapılabilmektedir. Ücretsiz bir hesap açabilir ve bugün The Graph ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

GRT Coin Kaç Dolar?

GRT Coin Kaç TL?

GRT Coin Yorum ve Geleceği

The Graph, The Graph ana ağı ve desteklenen ağlar arasında birlikte çalışabilirlik yoluyla elde edilen erişilebilir veriler için yeni ve merkezi olmayan bir pazar oluşturan benzersiz bir projedir. The Graph’in yaratıcılarının nihai hedefi, dApp’lerin kesintisiz çalışabileceği DLT mimarisi ile gelişmiş bir ekosistem oluştururken Web 3’ü kolayca erişilebilir hale getirmektir. The Graph aynı zamanda kripto piyasasında da alınıp satılabilir ve traderlar ve yatırımcılar kar elde etmek için GRT alıp satabilirler.

Binance Referans İndirimli Kayıt

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.