Ethereum’u (ETH) 0,31 dolardan alan balina uyandı!

Ethereum’u (ETH) 0,31 dolardan alan balina uyandı!
0

Kripto piyasasındaki yükseliş eğilimi, kurumsal yatırımcıları ve kripto para balinalarını harekete geçiriyor. Birçok balina, potansiyel yükseliş gördüğü altcoin’lerde alım işlemleri gerçekleştirirken, bazı balinalar varlıklarını merkezi borsalara transfer etmekte.

Bu kapsamda dikkat çeken bir balina, Lookonchain’in zincir üstü verilerine göre, Ethereum (ETH) kripto para birimini ICO (ilk satış) aşamasında 0,31 dolardan satın almış ve ardından üç yıl boyunca herhangi bir işlem yapmamıştır.

Ancak sonunda uyanan balina, üç yılın ardından 20 bin ETH’lik büyük bir transfer işlemi gerçekleştirmiştir.

Ethereum (ETH) balinası üç yıl sonra işlem yaptı!

Lookonchain verilerine göre, Ether’i (ETH) ICO döneminde (ilk satış) 0,31 dolardan satın alan balina, üç yıllık uykusundan uyandı. Balina, 3039 gün önce Ether’in GENESIS cüzdanından 100.000 ETH’yi tanesi 0,31 dolardan satın almıştı. Toplam 31 bin dolar harcayan balina, bugünlerde 207 milyon dolara sahip durumda.

Kripto piyasası özellike ETH ve BTC spot ETF’lerine odaklanmış durumda. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin spot ETF’lerinin onaylanacağı ihtimali, boğa beklentilerini çoğalttı. Kripto piyasası, boğa için iştahlı alımlar gerçekleştirdi.

Tüm bu piyasa süreçlerinin ortasında, Ether’in ICO balinası, 20 bin ETH’yi hareket ettirdi. Balina, 10 ETH’yi Kraken borsasına yatırdı. Diğer transferler ise cüzdanlar arasında gerçekleşti. Balinanın sadece 10 ETH’yi Kraken’e göndermesi dikkat çekti. Bu durum, olası satış hazırlığı olarak yorumlandı. Diğer taraftan piyasa koşullarının pozitif olması, balinanın olası bir ETH yükselişi beklediği anlamına da gelebilir. ETH fiyatını hangi yöne doğru etkileyeceği bilinmese de transfer işleminin ICO balinası tarafından yapılmış olması tedirginlik yarattı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.