ETH’nin $100 Milyonluk Unlock’u Fiyatı Nasıl Etkiledi?

ETH’nin $100 Milyonluk Unlock’u Fiyatı Nasıl Etkiledi?
0

Son Ethereum stake kilidinin açılması, önemli miktarda ETH’nin piyasaya geri döndürülmesine rağmen, piyasada sadece küçük dalgalanmalara neden oldu. Kripto para biriminin 100 milyon dolardan fazlası piyasaya geri döndü, ancak Ethereum fiyatı üzerindeki etkisi nispeten sınırlı kaldı.

Çekim işlemlerinin açılmasının ardından, staking sözleşmesi saatte ortalama 10.000 ETH net çıkış gördü ve toplamda 128 milyon dolar değerinde olan 66.815 ETH’ye ulaştı. Bu, mevcut dolaşımdaki 18,1 milyon ETH’nin sadece %0,3’ünü temsil ediyor. Çoğu çekim ödüllerinin tam stakelerin yanı sıra ödülleri içermemesi nedeniyle piyasaya olan etkisi nispeten küçük kaldı. Bu sayede 100 milyon doların üzerinde ETH tekrar dolaşıma girdi.

Beacon zincirindeki 19,2 milyon ETH’nin üzerinde, 19.000’den fazla doğrulayıcı 705.155 ETH çekmek için bekliyor. Huobi ve Kraken gibi büyük şirketlerin sırasıyla 38.000 ve 22.000 ETH tutarında önemli çekimleri bulunuyor. Bu büyük miktarların çekilmesinin piyasada daha belirgin bir etkiye sahip olup olmayacağı henüz görülmedi.

ethereum kilidi

Ödülleri tam stakelerin yerine çeken trendin, toplam staked ETH miktarının zamanla azalabileceğini gösterdiği ilginç bir nokta. Ancak, 24 saatlik bir süre içinde 15.000’den fazla ETH’nin stake edilmesi gibi güçlü girişler devam ediyor. Bu, staked fonların kilidinin açılmasına rağmen, Ethereum staking’e olan ilginin hala güçlü olduğunu gösteriyor.

Bu arada, Lido (LDO), en önemli Ethereum likidite staking sağlayıcılarından biri olarak Ethereum staking alanında hala önde gelen bir konumda.

Stake edilen ETH’nin toplam miktarı düşüş eğiliminde olabilir, ancak güçlü girişler, Ethereum staking’e olan ilginin hala yüksek olduğunu gösteriyor. Şangay’ın Ether fiyatı üzerindeki tam etkisini ancak ileride göreceğiz.

“Bizimle iletişimde kalın ve en son haberlerimizden haberdar olmak için Telegram, Twitter ve Instagram‘da bizi takip edin!”

thumbnail
Önerilen Yazı
FTX’in Kurtarılan Varlıkları 7.3 Milyar Dolara Yükseldi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.