Dogecoin Yükselişe Devam Ediyor-Dogecoin Fiyatı Ne kadar ? Dogecoin Yorum

Dogecoin Yükselişe Devam Ediyor-Dogecoin Fiyatı Ne kadar ? Dogecoin Yorum
0

Dogecoin Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla zirve yürüyüşüne devam ediyor.

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın tetiklediği bir rallinin ortasında yatırımcıları ödüllendirmeye devam ediyor. Cuma günü gelen Twitter haberleri, en büyük meme coin’in fiyatını 0,1200 USD’ye taşıdı. DOGE’nin gördüğü ilgi yeni haftaya da yansırsa, yatırımcılar uzun zamandır beklediği fiyatının 1 Dolar olma umutları tekrar yeşermiş olur.

Musk Twitter Anlaşması Dogecoin Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Dünyanın en zengin adamı artık dünyanın en büyük sosyal platformlarından Twitter’ın başında. Elon Musk, Perşembe günü geç saatlerde Twitter’a yaptığı 44 milyar dolarlık teklifi tamamladı ve ilk iş olarak mevcut CEO Parag Agrawal’dan görevi teslim aldı. Şirketin CFO’su Ned Segal ve hukuk başkanı Vijaya Gadde de dahil olmak üzere iki üst düzey yöneticiye kapıyı gösterdi.

Musk’ın Twitter’ı devralması, Nisan ayında ilk kez dile getirilmesinden bu yana pek çok dönemeçten geçti. Takip eden aylarda milyarder anlaşmadan geri adım atmaya çalıştı, ancak Twitter anlaşmanın gerçekleşmesine izin vermesi için ona dava açtı.

Satın alma işleminden sonra Dogecoin fiyatı, Elon Musk tarafından ateşlenen bir rallinin ortasında son yedi günde %80 arttı.

Şimdi analistler Dogecoin rallisinin sürdürülebilir olabileceğine inanıyor ve meme coinin 1.0000 $ ‘a ilk kez koşmak için 0.7315 $’ lık rekor seviyesini geçmesini bekliyor.

 

Bununla birlikte, Dogecoin fiyatı tercihen 0,1000 doların üzerinde kendine destek sağlamalıdır. DOGE, yazı yazıldığı sırada 0,1270 dolardan el değiştiriyor.

Hareketli Ortalamalara bakıldığında ise Dogecoin fiyatı, 12 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (kırmızı) 26 günlük EMA’nın üzerine çıktığında bu hafta sonu 0,1400 $ ‘lık direnci yok etme potansiyeline sahip.

Dogecoin’in yükseliş trendi, On-Balance-Volume (OBV) tarafından ortaya konan pozitif işlem hacmiyle de destekleniyor. Bu göstergeye göre işlem hacmi 11 milyar doları aşmış durumda. Dogecoin fiyatının arkasındaki bu ivme devam ettiği ve hatta arttığı sürece, yatırımcılar 1.0000 $’ı hedefleyen önemli bir yükseliş için kemerlerini bağlayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.