Coinbase, DEX’ler İçin SEC’e Mektup Gönderdi.

Coinbase, DEX’ler İçin SEC’e Mektup Gönderdi.
0

Coinbase, bazı fikirler sunmak amacıyla merkeziyetsiz borsalar (DEX) hakkında bir mektup gönderdiği SEC’e iletti.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği mektupta DEX’lerin borsalar gibi düzenlenmeyeceğini belirtti. SEC, Coinbase’den gelen bu mektupla ilgili nasıl bir adım atacağı konusunda belirsizlik bulunuyor.

Coinbase, DEX’lerle ilgili bir mektup göndererek SEC’e düzenlenme olasılığını açıkladı.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase, SEC’e bir mektup göndererek merkeziyetsiz borsaların (DEX’lerin) merkezi borsalar gibi düzenlenemeyeceğini belirtti.

Coinbase

Coinbase, DEX’lerin ulusal menkul kıymetler borsasıyla aynı şekilde kaydolmasının mümkün olmadığını ifade etti. Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewel, DEX’lerin merkezi olmayan yapısı nedeniyle düzenlemelerinin zorluğuna dikkat çekti.

Coinbase, SEC’in kripto endüstrisini yasaklayamayacağını savundu ve belirli bir sektörü yasaklama yetkisinin Kongre iznine tabi olduğunu belirtti. Grewel ayrıca, SEC’in önerilen düzenlemelerde gerçek bir ekonomik analiz yapmadığını ve politika tercihlerini haklı çıkarmak için ekonomik analizin sadece bir zırh olarak kullanıldığını ifade etti. Coinbase, SEC’in DEX’ler üzerindeki düzenlemelerini reddediyor ve bu konuda SEC ile farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtiyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Delio Para Çekme İşlemlerinin Askıya Alındığını Duyurdu

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.