Bitcoin’de Ralli Devam 24.000 Doları Aştı! Piyasa Analizi

Bitcoin’de Ralli Devam 24.000 Doları Aştı! Piyasa Analizi
0

Bitcoin fiyatı bankaların çöküşü devam ederken yükselmeye devam ediyor. Kripto para birimi 24.000 doların üzerinde rallisine devam ediyor.

Bitcoin (BTC), stablecoin’lerin değer kaybından etkilenen ve bankacılık sektöründeki sorunlarla da mücadele eden bir dönemden geçti. Ancak şimdi güç toplayarak tekrar yükselişe geçiyor.,

Bitcoin Fiyat Analizi

BTC, ardı ardına gelen FUD haberleri nedeniyle anlık olarak 19.560 dolara düştü. Ancak büyük oranda toparlandı ve şu anda kripto piyasasını yukarı çekiyor. BTC’nin 24.800 dolar seviyesini “kalıcı şekilde” aşması, olası yükselişleri konuşmak için takip edilebilir bir seviye olarak görülüyor. Ancak olası FUD haberlerinin devam etmesi durumunda BTC’nin 23.880 dolar seviyesine kadar düşmesi muhtemel olabilir.

BTCUSDT_2023-03-14_11-42-23

Bugün, ABD’deki birçok bankayı çevreleyen sorunların hala devam ettiği kripto para birimi endüstrisinde başka bir ilginç gün şekilleniyor.

Ayrıca, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu bugün daha sonra CPI (Tüketici Fiyat Endeksi) rakamlarını açıklayacak – genellikle önemli bir volatilite ile ilişkili bir etkinlik. Hadi inceleyelim.

ABD Hazinesi, Federal Rezerv ve FDIC’nin birlikte Silicon Valley Bank’taki mevduat sahiplerini kurtarmaya karar vermesinden beri kripto para birimi endüstrisi patlama yaşadı.

Bitcoin’in fiyatı şu anda 24.000 doların üzerinde işlem görüyor ve bugün daha önce 24.820 dolara (Binance’te) ulaşarak 20 günlük bir zirve kaydetti.

Artışın diğer bir nedeni de Binance’in Endüstri Kurtarma Girişimi’nden yaklaşık 1 milyar doları BUSD’den Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’e dönüştürme kararı aldığı gerçeğinden kaynaklanıyor.

Ancak, bugün açıklanacak CPI rakamlarıyla piyasa volatilitesinin artması bekleniyor. Ayrıca, SVB, Signature Bank ve Silvergate Bank ile ilgili gelişmelerin ardından birçok büyük kurumun Mart ayı sonundaki FOMC toplantısında faizleri artırmamaya yönelik Federal Reserve’e baskı yaptığını da belirtmek gerekir. Bu durum da piyasada yukarı yönlü bir baskı oluşması muhtemel.

Altcoin’lerde Yükselişe Devam Ediyor

Altcoin’ler de iyi performans gösteriyor, ancak bazılarına kıyasla BTC’nin daha iyi performans sergilediği açık. Ethereum 1.700 dolar seviyesini aşmayı başardı ve kripto para biriminin bu önemli seviyeyi aşıp aşamayacağı belirsizliğini koruyor.

Aynı zamanda, LTC ve DOT gibi diğer altcoin’ler de önemli yükselişler kaydetti. Ancak, son birkaç gün Bitcoin hakimiyeti arttı.

crypto_heatmap_1403231

Son 24 saat içinde en iyi performans gösteren ilk 100 kripto para birimi arasından CFX oldu ve %30 arttı. WBT yaklaşık %17 arttı, ardından OKB ve RPL geldi, ikisi de yazı yazıldığı sırada yaklaşık %14 artış kaydetti.

Diğer taraftan, LEO artış gösteremedi ve hatta yaklaşık %5 düştü.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.