Bitcoin Son Dakika ! 2 Yılın En Düşük Seviyesine Düştü, Solana %41 Düştü


0

Bitcoin Son Dakika , Bitcoin Yorumu

Son birkaç gün içinde en büyük kripto borsalarından ikisi arasında meydana gelen olaylar tüm piyasayı alt üst etti. Birincisi, Bitcoin, Kasım 2020’nin sonundan bu yana en düşük pozisyonuna düştü.

FTT ve Solana, olumsuz paketin başında gelirken, alternatif madeni paralar da yoğun bir şekilde kanıyor.

bitcoin düşüyorBitcoin 16 Bin Dolara Düştü

Liderlik kripto para birimi geçen haftaya yükseliş ile başlamıştı ve hafta sonu 21.500 dolar ile ayın en yüksek seviyesini gördü. Ancak, önümüzdeki birkaç gün içinde olanlar için herşeyi sildi süpürdü.

Binance ve FTX arasındaki savaş çözülürken BTC dün değer kaybetmeye başladı ve 20.000 doların altına indi., daha sonra CZ’nin FTX’i satın almayı planladığını söylediğinde, piyasa tam bir kaosa girdi.

Geçtiğimiz günlerde bitcoin 19.200 dolardan 20.500 doların üzerine fırladı, ancak bu kısa sürdü. Bitcoin, takip eden dakikalarda yörüngesini tersine çevirdi ve hızla değer kaybetmeye başladı ve yüz milyonlarca dolarlık tasfiyeyle sonuçlandı.

En azından şimdiye kadarki en kötüsü, BTC’nin Kasım 2020’nin sonundan bu yana en düşük pozisyonu olan 16.600 dolara (Bitstamp’ta) şiddetli bir düşüşle geldi.

Şu an itibariyle BTC 16.850 dolarda, piyasa değeri 335 milyar dolara düştü, ancak altcoinler sert bir şekilde çöktüğü için hakimiyeti %39’un üzerine çıktı.

bitcoin sert çakıldı

Solana ve FTT Çok Sert Çakıldı

FTX’in yerel kripto para birimi, dün tartışmasız en değişken olanıydı. Günde 20 dolardan yaklaşık 3 dolara düştü. Borsa etrafındaki tüm belirsizlikle birlikte, varlık şu anda 3.33 dolar civarında mücadele ediyor.

Alameda tarafından ağır bir şekilde desteklenen Solana da çok acı çekiyor. SOL kısa süre önce iki ayın en yüksek seviyesini neredeyse 40 dolardan 13 dolara düştü. Sadece son 24 saatte yaklaşık %40 azaldı.

Altcoinlerin geri kalanı da iyi durumda değil. Ethereum bir günde %20’den fazla düştü ve 1.200 doların altında kaldı. Sadece birkaç gün önce, ikinci en büyük kripto 1.600 doların üzerinde işlem görüyordu.

Binance Coin, Ripple, Dogecoin, MATIC, Shiba Inu, OKB, Avalanche, Uniswap ve diğerleri de çift haneli günlük kayıplara sahip.

İlginç bir şekilde Tron, günlük ölçekte küçük kazançlar elde eden tek altcoin. Ancak bu, yaklaşık 870 milyar dolara düşen genel kripto piyasası değerine pek yardımcı olmadı. Market dünkü zirveden bu yana 160 milyar dolar kaybetti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.