Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta içinde bu seviyeleri görebilir!

Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta içinde bu seviyeleri görebilir!
0
bitcoin-analiz

Bitcoin fiyatı, piyasadaki son satışlardan sonra tekrar konsolide oluyor gibi görünüyor. Bu gelişme piyasada oynaklığın artmasına neden oluyor. Ancak analistler, yatırımcılara bir fikir vermek için fiyatları analiz eder. Önümüzdeki haftalarda BTC fiyatının neler görebileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Bitcoin fiyatı stabil

Bitcoin fiyatı, 17.000 – 30.000  Dolar aralığında 24.000  Dolar’dan büyük bir satış yedi. Bundan sonra, BTC neredeyse 19.000 dolarlara düştü ve geçen aydan bu yana üçüncü kez 20.750 doları test etti.Mevcut stabil ortamda, oldukça olası iki tahmin vardır:

  1. Bitcoin’in 20.750 dolar seviyesini süpürmesi ve peşinden süratli bir fiyat toparlanması gerçekleştirmesi.
  2. 20.750 doların altına düşüş yapması mümkün. Bu durumda, 19 Haziran’ın en düşük seviyesini 17.500 dolardan yeniden ziyaret etmesi.

Ethereum Merge Güncellemesinin, BTC’yi arttırma potansiyeli var

Yatırımcılar, 15 Eylül’de Ethereum ağı için yaklaşan Merge güncellemesini göz önünde bulundurmalı. Buna göre, ilk senaryonun ortaya çıkma ihtimali daha yüksek. Planlanan tarih yaklaştıkça, Market Cap büyük ihtimalle BTC’den ETH’ye ve öteki altcoinlere akacaktır.

Bu, Bitcoin fiyatının amaçsızca 20.750 dolar civarında konsolide bulunmasına niçin olacak. Bununla birlikte, kapital BTC ve ETH içinde bölünürse, süratli bir süpürme ve peşinden toparlanma makul bir netice şeklinde duruyor. Sıçrama, Bitcoin fiyatının orta direnme seviyesini 22.500 dolardan yine ziyaret etmesine yol açacak. Alıcılar baskıyı sürdürmeye devam ederse, bu toparlanmanın 23.175 dolara uzatılması muhtemel.

Ya başka bir senaryo olursa?

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının yaklaşan Merge yükseltmesini görmezden gelmesi mümkün. Bu olursa, 20.750 dolarlık destek seviyesini bir direnç seviyesine çevirirse, düşüş eğilimini teyit edecektir. Böyle bir durumda, daha yüksek zaman dilimi grafikler ehemmiyet arz ediyor. BTC için günlük görünüm, 2022’nin başından bu yana stabil bulunduğunu ve çökmekte bulunduğunu gösteriyor. Son çöküş, Kontrol Noktasını (POC) 10 Haziran’dan bu yana en yüksek destek seviyesi olan 21,177 dolara itti.

Bu seviyenin kırılması, yaklaşık 19.000$’a kadar bir düşüşe yol açacaktır. Bu düşüş görünümüyle bile, bu seviye Bitcoin fiyatı için nihai destek noktasıdır. Önümüzdeki haftalarda bunun gerçekleşmesi pek olası değil. Bununla birlikte, yukarıdaki destek bölgesinin başarısız olması, bu destek seviyelerinde feci bir düşüşe yol açacaktır. Kartta 19.000$, 15.500$, 13.500$ ve 11.900$’dan sonra.

Bitcoin’i gelecekte hangi seviyeler bekliyor ?

Yukarıda özetlenen senaryolar hafif düşüşten aşırı düşüşe kadar değişse de, BTC’nin yükseliş görünümüne bir göz atalım. Bu durumda, Bitcoin fiyatı mevcut konumundan 21.327$’a yükselirse ve 25.000$ bariyerini bir destek tabanına dönüştürürse ortaya çıkacaktır. Böyle bir yaklaşım, reddedilen argümanları geçersiz kılacaktır. Bu boğaların geri döndüğünü gösteriyor. Böyle bir durumda, BTC’nin önceki en yüksek seviyeyi 32.38 dolardan temizlemesi ve yeni bir zirve yapması gerekiyor. Bu gelişme, bir boğa koşusunun ilk teyidi olacak. Böyle bir durumda, 20.750$ civarındaki en düşük seviyeden daha düşük bir dip aramalıdır. Başarılı olursa, hareket, madeni parayı 35.000 $, 45.000 $ ‘lık bir sonraki direnç seviyelerine itecek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.