Bitcoin Nedir ? Amac ve Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar

Bitcoin Nedir ? Amac ve Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar
0

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin çok sık duyulan bir terim olsa da, gerçekten ne olduğunu bilen çok az kişi var. Bir ticaret sistemi olmasına rağmen, iki ana nedenden dolayı diğerlerinden en farklıdır. Birincisi, kolayca aktarılabilen bir dijital para birimi biçimi içerir. Ancak onu daha benzersiz kılan şey, herhangi bir bankayı veya diğer resmi finans kurumlarını içermemesidir. Bu sadece bağımsız ve hesap verilemez olan eşler arası bir sistemdir. Aşağıda en önemli son bitcoin haberlerinden ve öne çıkanlarından bazıları yer almaktadır:

Anonimlik

Bitcoin-anonimlik

Kişisel kimliğinizi ve banka hesap bilgilerinizi kullanmadan basit işlemler yapmak istiyorsanız, bitcoins bunu mümkün kılar. Gerçekleştirilen tüm işlemler, aksini seçmediğiniz sürece anonimdir ve size geri izlenemez. Her işlem için benzersiz ve asla tekrarlanmayacak bir adres oluşturulur.

Alıcının ayrıcalıkları – Diğer ticaret biçimlerinin çoğundan farklı olarak, bitcoinler geri alınamaz ve bir ödemeyi gönderdikten sonra iptal edemezsiniz. İşlemi geri almanız gerekiyorsa, alıcının onayına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, neredeyse anında işlenen diğer finansal işlemlerin aksine, işlemlerin tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürer.

Lüks eşyaların satın alınması

Bitcoin Lüks Eşya

Bitcoinlerin popüler olmasının başlıca nedenlerinden biri, yabancı lüks eşyaları satın almak için ideal olmalarıydı. Bunlar, bu ülkelerin hükümetleri tarafından ağır vergilendirilenler ve nihai maliyet çok yüksek oluyor. Bitcoinler herhangi bir devlet kurumunu içermediğinden, ödemeniz gereken sıfır vergi vardır. Bu, zaten minimum işlem maliyeti ile birlikte, onları yabancı ülkelerden ürün satın almak için kullanmayı ideal hale getirir.

Mobil cüzdan

En popüler bitcoin haberleri arasında bilgisayar versiyonuna ek olarak bir mobil versiyonun da tanıtılması vardı. Bu, akıllı telefonunuza bir uygulama yükleyebileceğiniz ve bitcoinlerinizi bu uygulama üzerinden yönetebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca madeni paralarınızı istediğiniz zaman dolar ile değiştirmenizi kolaylaştırır.

Sınırlı kabul

Bitcoinlerin artan kullanımına rağmen, kullanmak istediğiniz mağazada kabul edilip edilmediğini kontrol etmelisiniz. Hala onları geçerli, kullanılabilir bir para birimi olarak kabul etmeyen birkaç yer var. Bununla birlikte, dijital para biriminin kolayca daha popüler hale gelmesiyle bunun yakında değişmesi bekleniyor.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.