Bitcoin Hakimiyeti 9 Ayın En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Bitcoin Hakimiyeti 9 Ayın En Yüksek Seviyesine Yükseldi
0

Bitcoin’in hakimiyeti Haziran 2022’den beri ilk kez %45’in üzerinde.

Bitcoin’in hakimiyeti artmaya devam ediyor çünkü altcoin’lerın çoğu bugün düşüşe geçti, oysa BTC 27.000 doların üzerinde seyrediyor.

ATOM, LDO ve APT bugün en çok kaybedenler arasında yer aldı ve yüzde 7’ye kadar düştü.

Bitcoin Hakimiyeti Yeni Zirvelere Ulaşıyor ABD’de üç bankanın günler içinde batmasının ardından gelen kurtarma spekülasyonları ile ABD Merkez Bankası’nın belirli bankacılık kuruluşlarına 300 milyar dolar ödünç vermesi, BTC’yi bu hafta yukarı itti.

Varlık geçen Pazar günü sadece 20.000 doların biraz üzerindeydi ama yeni haftaya girdiğimizde yükselişine başladı. Birkaç ardışık büyük ralliden sonra kripto para birimi Salı günü aylardır ilk kez 26.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Sonraki iki günde birkaç bin dolar geriledi ama Perşembe ve Cuma günleri tekrar yükselişe geçti. Bu da 27.000 doların üzerine çıkmasına ve neredeyse 28.000 dolara ulaşarak yeni bir 9 aylık rekor kırmasına neden oldu.

Henüz bu hattı aşamamasına ve hafifçe düşmesine rağmen BTC hala 27.000 doların üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri 520 milyar doların üzerindeyken altcoinler karşısındaki hakimiyeti Haziran 2022’den beri en yüksek seviyesi olan CMC’de %45’in üzerine çıktı.

Bitcoin Dominance

Altcoin’ler Kıp Kırmızı

Alternatif paralar da son birkaç günde önemli kazançlar elde etti ancak çoğu bugün geri çekildi. Ethereum kendi içinde 1.800 doların üzerine çıkarak aylık bir zirveye ulaştı ancak yüzde 2’lik günlük düşüş onu bu seviyenin hemen altına itti.

Binance Coin, Cardano, Solana, Tron, Shiba Inu ve Polkadot benzer yüzdelerle düştü. Dogecoin, Polygon ve Litecoin ise günde daha fazla düştü.

Yine de en önemli kayıplar ATOM, LDO, STX, FIL ve APT’den geliyor. Bu varlıkların hepsi yüzde 5 ile 8 arasında bir yerde düşüş yaşadı.

Doğal olarak tüm kripto varlıkların toplam piyasa değeri de küçük bir düşüş gördü ve neredeyse 20 milyar dolar buharlaştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bitcoin Fiyatı Gözünü $28.000’a dikti

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.