Bitcoin, Haftaya 27.000 Doların Üstünde Başlangıç! 27 Mart BTC Değerlendirmesi

Bitcoin, Haftaya 27.000 Doların Üstünde Başlangıç! 27 Mart BTC Değerlendirmesi
0

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin (BTC) hâlâ yolunu çizmeye çalışırken, 27 bin doların üzerinde başladığı hafta için mevcut değerlendirme söz konusu.

Kripto piyasasındaki oynak hareketler devam etmekte. Son dönemde yaşanan üst üste gelen olaylar, BTC’nin değerinde belirsizliğe sebep olduğu izleniyor. Bankacılık krizleri ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) oluşturduğu endişeli ortam, kripto paralarda sert fiyat dalgalanmalarına sebep oldu. Bitcoin’in büyük resimdeki en büyük engeli olan 28.860 dolar seviyesini sürekli olarak geçememesi, fiyat yönünde kararsızlığı da beraberinde getiriyor. Güçlü destek seviyesi olan 25.000 doların üzerinde seyreden Bitcoin, kısa vadeli zirvelere yönelmek için pozitif haberlere ve istekli alıcılara ihtiyaç duyabilir.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Bitcoin USD
Bitcoin USD

Kısa vadede BTC teknik grafiğini incelediğimizde, son dönemdeki sakin fiyat hareketlerinin dikkat çektiği görülüyor. 27.760 doların devam eden yükseliş için kırılması gereken ilk direnç olarak göründüğü belirtiliyor. Fed’in faiz kararı gününde yaşanan dalgalanma sonucu BTC, 26.600 dolar seviyesine gerilemişti. Şu anki durumda direncin altında hareket eden Bitcoin, 27.760 dolar direncini aşamazsa, yeniden 26.920 dolar seviyesine bir geri çekilme yaşayabilir. Eğer 28.860 dolar seviyesi geçilir ve istikrar sağlanırsa, Bitcoin için 30.000 dolar seviyelerine ulaşma olasılığı mevcut görünüyor.

Kripto lideri Bitcoin (BTC), yolunu çizmeye devam ederken, haftaya 27.000 doların üzerinde başladı ve mevcut durum analizi gündemde.

Kripto para piyasasında yaşanan oynaklık sürerken, son dönemde meydana gelen olaylar zinciri, BTC’nin değerinde kararsızlığa yol açtı. Bankacılık sıkıntıları ve Fed’in yarattığı duygusal ortam, kripto borsalarında sert fiyat değişikliklerine neden oldu. Genel perspektifte Bitcoin için en büyük engel olan 28.860 dolar seviyesini devamlı aşamaması, fiyat yönünün belirsizliğini artırıyor. Güçlü destek noktası olan 25.000 doların üzerinde seyreden BTC, kısa vadeli üst seviyelere ulaşmak adına olumlu haberler ve hevesli alıcılar bekliyor.

Bitcoin (BTC) Teknik İncelemesi

Kısa vadeli BTC grafiğine bakıldığında, son günlerde yaşanan durağan fiyat hareketlerinin öne çıktığı görülüyor. İlk direnç olarak kabul edilen 27.760 doların aşılması gerekliliği, süreklilik arz eden yükseliş için önem taşıyor. Fed’in faiz açıklaması gününde yaşanan dalgalanma neticesinde BTC, 26.600 dolar seviyesine düşmüştü. Direnç altında ilerleyen BTC, eğer 27.760 dolar direncini aşamazsa, tekrar 26.920 dolar seviyesine geri çekilme yaşayabilir. Fakat 28.860 dolar seviyesi geçilir ve dengelenirse, Bitcoin için 30.000 dolar’a doğru yolculuk mümkün olabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.