Bitcoin fiyatı $27.000’da tutunacak mı ? Bitcoin ve Altcoin Analizi

Bitcoin fiyatı $27.000’da tutunacak mı ? Bitcoin ve Altcoin Analizi
0

Bitcoin ‘in sert geri çekilmesinden bu yana altcoin fiyatları düştü, ancak BNB, ADA, XMR ve TON, alım seviyelerinde olan kripto para birimleri olabilir.

Bitcoin bu hafta ser düşerek haftayı yaklaşık %9 düşüşle tamamladı. Bu, bazı yatırımcıların düşüş trendinin yeniden başlayabileceği korkusuyla kar etmeleri gerektiğine dair tartışmaları başlattı. Analistler, Bitcoin’in $26.600-$25.000 aralığına ulaşmasını ve burada alım tepkisi geleceğini öngörüyorlar.

Bir varlık ayı piyasasından çıktığında, yukarı doğru hareket ederken daha yüksek dip noktaları oluşturmaya çalışır. Bu seviyeler, sonraki düzeltmeler sırasında güçlü destekler olarak hareket eder. Mevcut geri çekilme, Bitcoin için daha yüksek bir taban oluşturarak, bir sonraki ralli için bir başlangıç noktası olarak hareket edebilir.

 

coin360
Kaynak:Coin360

Eğer uzun vadeli yatırımcılar bir dip noktasının oluştuğuna inanıyorlarsa, her düzeltme aşamasında panikleyip satmak iyi bir strateji değildir. Bunun yerine, her düşüş bir portföy oluşturma fırsatı olabilir.

Bitcoin’deki düzeltme, birçok altcoinin düşmesine neden oldu. Grafiklerde sadece birkaç büyük kripto para birimi direniyor ve güçlü görünüyor. Yolda daha iyi performans gösterebilecek beş kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Alıcılar, Bitcoin’in düzeltmesini 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ($26.983) seviyesinde durdurmaya çalışıyorlar, ancak sığ yükseliş, ayıların pes etmeye niyetli olmadıklarını gösteriyor.

Bitcoin Usd
Kaynak: Tradingview

20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) ($28.606) aşağı dönmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, ayıların hafif bir üstünlük sağladığını gösteriyor. 50 günlük SMA kırılırsa satışlar daha da artabilir.

BTC/USDT çifti, ardından $25.250 seviyesindeki kırılma seviyesine düşebilir. Bu, takip edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü bu destek çökerse, çift $20.000 seviyesine düşebilir.

Alıcılar geri dönüşü göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu, alıcıları çekebilir ve fiyatı $31.000-$32.500 direnç bölgesine doğru itebilir.

Bitcoin, $27.125 seviyesinden yükseldi ve 20 günlük EMA’ya ulaştı. Bu, güçlü bir toparlanma başlatmak için boğaların aşması gereken ilk engeldir. Çift daha sonra 50 günlük SMA’ya ulaşabilir, burada ayılar tekrar güçlü bir savunma yapmaya çalışacaklardır.

Eğer fiyat mevcut seviyeden geri döner ve $27.125’in altına kayarsa, bu duygunun negatif kaldığını ve traderların her küçük rallide satış yaptığını gösterecektir. Bu, $26.500’e ve sonunda $25.250’ye bir düşüş olasılığını artıracaktır.

BNB Fiyat Analizi

Bnb, boğalar ve ayılar arasında zorlu bir mücadele yaşamakta. Satıcılar $338’nin üzerinde aktifken, boğalar 50 günlük SMA ($316) sert bir şekilde savunmaktadır.

Bnb Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview

BNB/USDT çifti, 21 Nisan’da 50 günlük SMA’dan toparlandı ve boğalar $338’deki engeli aşmaya çalışıyor. Eğer başarırlarsa, $346’nın üzerinde bir ralli olasılıklarını artıracaktır. Çift daha sonra $400’e doğru yükselebilir. Yavaşça yükselen 20 günlük EMA ($325) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların hafif bir üstünlüğü olduğunu göstermektedir.

Eğer ayılar yukarı hareketi engellemek istiyorlarsa, fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmek zorunda kalacaklar. Bu, satışları hızlandırabilir ve çifti $300’e ve daha sonra $280’e kadar düşürebilir.

Dört saatlik grafik, fiyatın $316 civarındaki desteğinden toparlandığını ve 50-SMA’ya ulaştığını gösteriyor. Boğalar bu engeli aşarsa, çift $338’e ve daha sonra $346’ya yükselmeye çalışacaktır. Bu seviyenin üzerindeki bir kırılma, boğa momentumunda artış gösterilebileceğini gösteriyor.

Aşağı yönde izlenecek ilk destek, 20 günlük EMA’dır. Bu destek kırılırsa, çiftin bir süre boyunca $315 ile $335 arasında konsolide olabileceğini gösterir. $315 desteğinin kırılması durumunda üstünlük ayılara kayabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yapay Zeka Coinleri, Yükselmesi Beklenen En İyi 5 Altcoin

Cardano Fiyat Analizi

Cardano Ada, 20 Nisan’da ters baş-omuz (H&S) modelinin boyun çizgisinin altına düşerek geri çekildi. Bu, ayıların agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar lehine küçük bir olumlu taraf, 50 günlük SMA’yı ($0.37) korumaya çalışmalarıdır.

Cardano Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview

20 günlük EMA ($0.40) aşağı doğru döndü ve RSI orta noktanın hemen altında, satıcıların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, ayıların kontrolde olduğunu gösterir. ADA/USDT çifti daha sonra $0.30’a çökebilir.

Bunun aksine, alıcılar üstünlüklerini korumak istiyorlarsa, fiyatı hızla boyun çizgisinin üzerine itmek zorundalar. Bunu başarırlarsa, çift sağlam bir alışla karşılaşabilir. Çift daha sonra $0.46’ya yükselme olasılığı taşır.

Dört saatlik grafik, ayıların fiyatı yukarı trend çizgisinin altına çektiğini ve yeniden test etmek için seviyeyi dirence çevirmeye çalıştıklarını gösteriyor. Aşağı yönlü eğimli 20-EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlük sağladığını göstermektedir. Fiyat $0.38’in altına düşerse, satışlar yoğunlaşabilir ve çift $0.34’e kadar düşebilir.

Bu negatif görünüm, alıcıların fiyatı yeniden yukarı trend çizgisinin üzerine itmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu hareket, son dönemdeki çöküşün ayı tuzağı olabileceğini gösterecektir. Alıcılar fiyatı 50-SMA’nın üzerine çıkardıktan sonra toparlanma ivme kazanmaya başlayabilir.

Toncoin Fiyat Analizi

Toncoin (TON), ayısal bir alçalan üçgen deseni oluşturdu, ancak alıcılar lehine olumlu bir işaret, fiyatın son birkaç gündür üçgenin direnç çizgisine yakın işlem görüyor olmasıdır.

Toncoin Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview

Boğalar, direnç çizgisinin üzerinde fiyatı itmek ve sürdürmek için çaba göstereceklerdir, bu da ayısal kurulumu geçersiz kılacaktır. Negatif bir desenin kırılması genellikle yukarı yönlü bir harekete neden olur, çünkü düşüş beklentisiyle kısa pozisyon açan agresif tüccarlar pozisyonlarını kapatırlar.

Ek olarak, negatif kurulum nedeniyle kenarda bekleyen boğa tüccarları alım yapmak için atlarlar. Direnç çizgisinin üzerinde, TON/USDT çifti $2.64’e ve daha sonra $2.90’a kadar yükselme olasılığı taşıyabilir.

Bu pozitif görünüm, fiyatın aşağı dönmesi ve $2.20’nin altına düşmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır.

Dört saatlik grafik, Toncoin’nin yükselen bir kanal deseninin içinde yükseldiğini gösteriyor. Yakın vadede ayılar $2.33 seviyesini korumaya çalışırken, boğalar seviyeye hırsla saldırmaya devam ediyorlar.

Eğer $2.33 seviyesi kırılırsa, çift $2.45 civarındaki kanalın direnç çizgisine doğru yolculuğuna başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat yeniden $2.33’ten dönerse, ayılar çifti kanalın destek çizgisine çekmeye çalışacaklar.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya öneri içermemektedir. Her yatırım ve işlem hareketi risk içermekte olup, okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bu makale genel bilgi amaçlıdır ve hukuk veya yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve fikirler yazarın kendi görüşleridir ve Altkoin.com.tr görüşlerini veya fikirlerini yansıtmayabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.