Bitcoin düştü, ETH yükseldi; ABD hisse senetleri işsizlik maaşı başvurularının düşmesiyle yükseldi

Bitcoin düştü, ETH yükseldi; ABD hisse senetleri işsizlik maaşı başvurularının düşmesiyle yükseldi
0

Bitcoin, Asya piyasalarında Cuma sabahı düşüş yaşadı ve Ethereum yükseldi. Piyasa değeri bakımından en büyük 10 istikrarlı olmayan kripto para biriminden çoğu düşerken, Polygon’un blok gezgini geçici olarak çöktüğü için kayıpların öncülüğünü yaptı. ABD hisse senetleri, en son işsizlik talepleri verilerinin beklenenden düşük çıkmasına rağmen, Perşembe günü yükseldi.

Hızlı Piyasa Bakışı

• CoinMarketCap verilerine göre, Hong Kong’da sabah 8’e kadar geçen 24 saatte Bitcoin %1,01 düşerek 23.945 ABD dolarına geriledi ve son 7 günde %1,37 değer kazandı. Ethereum ise %0,46 artışla 1.650 ABD dolarına yükseldi ve son 7 günde %0,66 değer kazandı.

• Polygon, haftalık kaybı %1,24 olan 1,35 ABD dolarına %3,03 düştü. Polygon blok zinciri verilerini gezinmeye olanak tanıyan bir çevrimiçi araç olan Polygonscan, Perşembe günü birkaç saatliğine çevrimdışı kaldı, bu da Polygon ağının kapatıldığına dair endişeleri artırdı. Polygon, kripto medya sitesi Decrypt’a konuyla ilgili yaptığı açıklamada herhangi bir kesinti yaşamadığını ve sorunun birkaç düğümün senkronizasyonunun kaybedilmesinden kaynaklandığını belirtti.

• Toplam kripto para piyasa değeri %0,05 artarak 1,09 trilyon ABD dolarına yükselirken, toplam işlem hacmi son 24 saatte %4,05 düşerek 60,05 milyar ABD dolarına geriledi.

• ABD hisse senetleri Perşembe günü yükseldi. Dow Jones Endüstriyel Ortalama %0,33 artarken, S&P 500 %0,53 ve Nasdaq Composite Endeksi %0,72 yükseldi.

• ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Perşembe günü açıklanan verilere göre, ABD’de işsizlik ödenekleri talepleri geçen hafta 3.000 düşerek 192.000’e geriledi. Bu rakam, Reuters tarafından yapılan ankete katılan ekonomistlerin 200.000 olarak tahmin ettiğinden daha düşük. İşsizlik talepleri verileri, sürekli sıkı iş piyasasından dolayı Fed’in beklenenden daha yüksek faiz artışlarına yönelmesini düşündürebilir. Artan işsizlik talepleri, soğuyan enflasyonun bir göstergesi olarak kabul edilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.