Bitcoin, 30.000 Doları Aşarak 10 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin, 30.000 Doları Aşarak 10 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı
0

Bitcoin Fiyatı nihayet psikolojik sınır olan 30.000 dolar seviyesini aştı. BTC, 10 ay sonra bu fiyat aralığını yeniden ele geçirdi ve Haziran 2022’den bu yana ilk kez bu başarıya ulaştı.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin parabolik bir toparlanma tamamladı. Kasım 2022’de 15.470 dolar seviyesinde bir dip kaydedildi. O zamandan beri, kısa konsolidasyonlar ile birlikte yavaş yükselişler yaşandı.

Bu yılın başındaki momentum değişimi, BTC için daha da kolaylaştı. Aslında, yatırımcılar 2023 Q1 boyunca ciddi bir %71,77 getiri elde ettiler. Bitcoin, Mart ortasından bu yana tüm önemli hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görüyordu. Bu, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkması için tonunu belirledi.

Bu noktada, 2.çeyreğin Bitcoin sahipleri için yatırımcı dostu olduğunun belirtilmesi önemlidir. Aslında, son zamanlarda yapılan bir makalede analiz edildiği gibi, BTC bu çeyrekte çift haneli getiriler sağlamıştır. Bu nedenle, analistler ve topluluk üyeleri boğa piyasası görünümünü koruyor ve bu çeyrekte daha geniş bir toparlanma bekliyorlar.

Bitcoin dominance

Bitcoin hakimiyeti de son zamanlarda hızlı bir artış kaydetti. 2 hafta boyunca yatay konsolidasyon yaptıktan sonra, fiyat artışından sonra hakimiyeti %48,44’e çıkmayı başardı. Aslında, bahsi geçen seviye, Haziran 2022’den biraz daha yüksek. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, mevcut BTC.D hemen hemen Temmuz 2021 seviyelerinde.

Bitcoin’e akıllı para akışı ve yatırımcıların varlıklarını uzun tutmalarından perakende katılımcıların biriktirmesine kadar, her alanda bir dizi olumlu işaret var. Aslında, 0.1 BTC’den fazlasını tutan adreslerin sayısı her geçen gün artıyor. İlginç bir şekilde, bu adresler yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,3 milyonu talep etti. Aynı zamanda, 1+ coin tutanların sayısı da 994.030 olarak yeni bir zirve elde etti.

thumbnail
Önerilen Yazı
Shiba Inu: Yıllık 111 Trilyon SHIB Yakmak Onu 1 Dolara Çıkarır mı?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.