Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? Ünlü Analisti Bunun Mümkün Olduğunu Düşünüyor

Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? Ünlü Analisti Bunun Mümkün Olduğunu Düşünüyor
0

Dijital ekonominin önemi arttıkça, Ark Invest analisti Yassine Elmandjra’ya göre Bitcoin’in değeri önümüzdeki on yılda potansiyel olarak 1 milyon doları aşabilir.

TD Ameritrade Network ile yaptığı bir röportajda, Elmandjra, Bitcoin’in son on yıldaki etkileyici performansını vurgulayarak, yatırım portföylerine çekici bir ekleme yapabileceğini belirtti. Risk-ağırlıklı getirilerine veya volatilite tercihlerini minimize etmeye bağlı olarak kurumlar için makul bir tahsisatın %2.5 ila %6.5 arasında değişebileceğini tahmin ediyor ve bu da önümüzdeki on yılda Bitcoin başına 1 milyon doların üzerinde bir değere karşılık gelebilir.

Elmandjra, Bitcoin’e kaçırdığını düşünenlerin belirsiz ve kaotik zamanlarda dayanıklılığını göz önünde bulundurmaları gerektiğini ve kripto paranın piyasa dalgalanmalarını atlattığını ve yatırımcı ilgisini koruduğunu vurguladı, bu da gelecekte değerini koruma potansiyelini gösteriyor. Milyon dolarlık tahminle ilgili olarak, Elmandjra, değerin 20 kat artması gibi görünebileceğini kabul ederken, Bitcoin’in kökenlerini ve dijital ekonominin evrimini düşündüğümüzde bu mantıksız olmayacağını belirtti. “Bitcoin’in nereden başladığına bakarsanız (piyasa fiyatı olmayan bir dijital koleksiyoncu), önümüzdeki on yıl boyunca dijital ekonominin tüm ekonominin odağı haline gelmesinin mantıksız olmadığını düşünmüyorum” diye açıkladı.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.