Binance’in CEO’su göreve başladı! Gözler Bitcoin ETF onayında

Binance’in CEO’su göreve başladı! Gözler Bitcoin ETF onayında
0

Dünya genelinde faaliyet gösteren en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), ABD hükümeti tarafından açılan dava kapsamında kara para aklama suçlamalarını kabul ederek görevinden istifa etti.

CZ, yaptığı açıklamada istifasıyla ilgili olarak, “Hatalar yaptım ve şimdi bu hataların sorumluluğunu almalıyım. Bu, topluluğumuz, Binance ve şahsım için en sağlıklı karar.” ifadelerini kullandı. ABD Adalet Bakanlığı, kripto para borsasının 4,3 milyar dolarlık bir ceza ödemesi gerektiğini belirtmişti. Bu durum, CZ’nin istifasına yol açan olayların arka planını oluşturuyor.

Binance’in yeni CEO’su Richard Teng

CZ’nin yankı uyandıran istifasının ardından, Binance’in yeni CEO’su, şirketteki Bölgesel Pazarlama Sorumlusu olan Richard Teng oldu. Sermaye piyasalarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Teng, CEO koltuğuna oturmasının hemen ardından kişisel sosyal medya hesabında yol haritasını paylaştı.

21 Kasım tarihli paylaşımında Teng şunları söyledi:

“Odak noktam şu olacak:

  • Kullanıcılara şirketin mali gücüne, güvenliğine ve emniyetine güvenebilecekleri konusunda güvence vermek.
  • Önemli tüketici korumaları sağlarken yenilikçiliği teşvik eden yüksek standartları küresel olarak desteklemek için düzenleyicilerle işbirliği yapmak.
  • Web3’ün büyümesini ve benimsenmesini desteklemek için ortaklarla birlikte çalışmak.”

22 Kasım’daki diğer bir paylaşımında ise yeni Binance CEO’su Teng, şirketin temellerinin sağlam olduğunu vurgulayarak, dünya genelinde hacim olarak en büyük kripto para borsası konumunu koruduklarını, sermaye yapısının borçsuz ve harcamaların mütevazı olduğunu belirtti. Teng ayrıca, düşük işlem ücretlerine rağmen güçlü bir gelir ve karlılık elde ettiklerini, bu sürecin kullanıcılar için avantajlı olduğunu da ifade etti.

Kripto para fiyatları sert hareketler yaptı

Binance’deki CEO depreminin ardından, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ve diğer dijital varlıkların tamamı önemli bir düşüş yaşadı. BTC, 36 bin doların altına gerileyerek daha sonra bir miktar toparlanarak tekrar 36 bin doların üzerine çıktı. Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin, 36 bin 466 dolar seviyesinde işlem görmekte.

ABD’li düzenleyicilerle ilgili beklenen bir diğer gelişme, Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını bekleyen spot Bitcoin ETF başvuruları, kripto para piyasasındaki yatırımcılar arasında büyük heyecan yaratıyor. Bu Bitcoin ETF başvurularının, uzun süredir beklenen boğa koşusunu tetikleme potansiyeline sahip olduğuna inanan yatırımcılar, SEC’in vereceği yanıtı büyük bir merakla bekliyor.

SEC’in vereceği yanıta odaklanılırken, Bitcoin ETF başvurularının onaylanması durumunda yaşanacak gelişmelere hazırlıklı olmak isteyen kripto meraklılarına hitap eden yeni bir proje ön plana çıkıyor. Bitcoin ETF token adlı bu proje, resmi bir bağlantısı olmamakla birlikte, SEC’in onay vermesi durumunda ortaya çıkacak potansiyel değişikliklere karşı yatırımcıları hazırlıklı hale getirmeyi amaçlıyor.

Bitcoin ETF Token Nedir ?

Güvenliği ve şeffaflığıyla tanınan Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulan Bitcoin ETF token, finans devleri BlackRock gibi şirketlerin yaptığı spot Bitcoin ETF başvurularından ilham alıyor. Bu ERC-20 protokolüne uygun kripto para birimi, yatırımcılara indirimli bir ön satış etkinliği sunarak büyük ilgi çekiyor.

Bitcoin ETF ekibi, SEC’den gelecek onay durumunda, özellikle Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinin ralli yapacağını öngörüyor. Bu potansiyel ralliden faydalanmak isteyen yatırımcıları hedefleyen proje ekibi, staking, token yakma ve vergi sistemlerini projeye entegre etmiştir.

Toplamda 2 milyar 100 milyon adetlik bir token arzına sahip olan Bitcoin ETF token, bu arzın yüzde 40’ını ön satış etkinliği, yüzde 25’ini staking özelliği, yüzde 25’ini token yakma mekanizması ve yüzde 10’unu likidite için ayırmıştır.

Projede, Bitcoin ETF onayları geldikçe BTCETF token sahiplerine ödüller verilmesini sağlayan bir mekanizma bulunmaktadır. Staking, pasif gelir elde etme olanağı sunarken, token yakma mekanizması ise deflasyonist bir özellik taşımayı amaçlamaktadır.

Bitcoin ETF Token Talebi 1,3 Milyon Doları

Bitcoin ETF token arzının yüzde 40’ı, aşamalı bir ön satış etkinliği ile yatırımcılarla buluşuyor. Projenin teknik analiz dokümanına göre, Bitcoin ETF token satın alan yatırımcılar, henüz spot Bitcoin ETF onayları gelmeden bu ekosisteme dahil olma fırsatını yakalıyor.

BTCETF token ön satışında toplamda 10 aşama bulunuyor. 840 milyon adet BTCETF token, her aşama için eşit şekilde bölüştürülüyor ve ön satışta kademeli fiyat artışı politikası uygulanıyor.

İlk aşamada 0,0050 dolardan satışa sunulan Bitcoin ETF tokenlerin fiyatı, son aşamaya geçildiğinde 0,0068 dolara yükseliyor. Bu strateji, erken dönem yatırımcılarının potansiyel olarak daha fazla kar elde etmelerine olanak tanıyor.

Ön satış etkinliğinde proje ekibi, 4 milyon 956 bin dolarlık bir üst sınır ile fon toplamayı hedefliyor. Şu ana kadar toplanan fonlar, şimdiden 1,3 milyon doları aşmış durumda. Mevcut aşamada Bitcoin ETF token, 0,0056 dolardan satın alınabiliyor. Bir sonraki aşama olan beşinci dilimde yatırımcılar, 1 Bitcoin ETF token satın almak için 0,0058 dolar ödemesi gerekiyor.

Bitcoin ETF token’e yatırım yapmak isteyen kripto meraklıları, ETH, USDT, BNB, MATIC veya kart işlemleri kullanarak ön satış etkinliğine katılabilirler. BTCETF tokenler, analistlerin öngörülerine göre, SEC’in onay vereceği spot Bitcoin ETF başvurularının akıbetine karşı hazırlıklı olmak isteyen yatırımcıları bekliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.