Binance’den Bu 3 Altcoin İçin Büyük Hamleler! İşte Detaylar

Binance’den Bu 3 Altcoin İçin Büyük Hamleler! İşte Detaylar
0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 3 altcoin için büyük hamleler yaptı. Bunlar arasında bir altcoin projesinin madenciliğini desteklemek ve yeni bir kripto para ve teknolojinin piyasaya sürülmesi yer alıyor. İşte ayrıntılar…

Binance, Ethereum Classic (ETC)’nin madenciliğini destekleyecek

Binance’in madencilik havuzu Binance Pool, Ethereum Classic’i (ETC) destekleyeceğini söyledi. Bu haber, 15 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge yükseltmesinden önce geliyor. Merge ile Ethereum ağı, Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına geçecek. Böylece, eski Ethereum madencileri işlevsiz kalacak. Şimdi Binance Pool, 9 Ekim’e kadar ETC madenciliği için “sıfır” madencilik ücreti talep edeceğini duyuruyor.

Binance Pool, dünyanın en iyi madencilik havuzları arasındadır. Şu anda firma, ETC madenciliği için en büyük 7. madencilik havuzu ve Ethereum (ETH) madenciliğinde 12. sırada. Merge ile Ethereum’un PoS’a geçişinden fayda sağlamak isteyen havuz, Ethereum madencilerini bünyesine çekmeye çalışıyor. Birçok analist, Merge ile ETH madencilerinin ETC’ye geçiş yapmasını bekliyor. Halihazırda Ethermine, Antpool , BTC.com ve F2Pool gibi diğer madencilik havuzları da Ethereum Classic’i (ETC) destekliyor.

BSC ekosisteminin yeni tokeni BAB piyasaya çıktı

Binance ekosisteminin yeni ve benzersiz tokeni BAB piyasaya çıktı. BNB Chain üzerinde yer alan BAB token, borsa için yeni bir dijital kimlik olacak. Token ile, kullanıcıların kimliklerini doğrulamaya hizmet edecek. Kullanıcılar BAB ile KYC işlemlerinde kimliklerini teyit etme avantajına sahip olacak. Bu tokenin, bu amaçla ortaya çıkan ilk borsa temelli kripto para olduğunu da belirtelim.

Kimliğini geçmişte doğrulayan bir Binance kullanıcısı, BNB Chain üzerindeki BAB ile çeşitli avantajlar elde edecek. Kullanıcı, bir BAB bastığında proje yaratma süreçlerine katılım sağlama ve ödül kazanma imkanı bulacak. Yani BAB, kullanıcılara hem ödüller verecek hem de onların borsa üzerindeki kimliği olarak hizmet verecek. Kullanıcılar, BAB ile NFT airdrop’larına katılma gibi bazı spesifik özelliklere de erişim sağlayacak.

Binance Blockchain’den zkBNB duyurusu

Binance, kullanıcılarının deneyimini iyileştirmek için zkBNB isimli yeni bir teknolojiyi de piyasaya çıkardı. zkBNB ile borsa, zero knowledge kanıtını BNB ekosistemine getirmeyi amaçlıyor. Teknolojinin ağa getirilmesindeki ana amaç, Blockchain’in ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi içeriyor. Turkbtc.net olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum’un da bu teknolojiye sahip zkEVM isimli bir kanıtı var.

ETH yaratıcısı Vitalik Buterin, geçmişte zero knowledge kanıtının ölçeklenebilirlik için iyi bir çözüm olduğunu söylemişti. Hatta ünlü Blockchain kurucusu, bunun uzun vadeli olarak işe yarayabileceğinden bahsetmişti. Bilmeyenler için zero knowledge, ayrıntılı bilgileri girmeden belirli işlemleri tamamlamanızı sağlıyor. Bunun için, matematiksel bazı formülleri ve kanıtlardan yararlanıyor. Böylece, mevcut ağın hızını ve güvenliğini artırıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.