Binance, KuCoin ve OKX Borsalarından Solana (SOL) Uyarısı!

Binance, KuCoin ve OKX Borsalarından Solana (SOL) Uyarısı!
0

Önde gelen kripto para borsalarının CEO’ları Solana yatırımcılarını uyardı.

Bugün kripto piyasasının gündeminde en büyük kripto para birimlerinden biri olan Solana’da (SOL) yaşanan hack olayı var.

Solana hack olayı sıcaklığını korurken dünyaca ünlü kripto para borsalarının CEO’ları yatırımcıları uyardı.

Başta Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao (CZ) olmak üzere KuCoin CEO’su Johnny Lyu ve OKX CEO’su Jay Hao gibi önde gelen kripto para borsası CEO’ları SOL yatırımcılarına varlıklarını kendi borsalarına taşımalarını tavsiye etti.

CZ’nin Paylaşımı!

Twitter hesabından yatırımcıları uyaran CZ, cüzdanları hacklenmemiş yatırımcılara, varlıklarını soğuk bir cüzdan veya Binance’e aktarmalarını tavsiye etti:

“Solana’da aktif bir güvenlik olayı var. Birçok cüzdanda SOL ve USDC yok. Henüz asıl nedenini bilmiyorum.

Ancak olaydan etkilenmeyen yatırımcıları fonlarını soğuk bir cüzdana veya Binance gibi bir CEX’e göndermesini tavsiye ediyorum.”

KuCoin Paylaşımı!

KuCoin CEO’su yatırımcıların Solana varlıklarının kendi borsalarında güvence altında olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Solana cüzdanlarının hacklendiğini fark ettik. Ancak kullanıcılarımıza SOL varlıklarının KuCoin ile güvende oldukları konusunda güvence verilebiliriz.

Solana ekibiyle yakın temas halindeyiz ve istendiği gibi şüpheli adresleri engelledik. Hala yardım etmenin diğer yollarını kontrol ediyorum.”

OKX Paylaşımı!

OKX CEO’su Jay Hao da CZ gibi SOL yatırımcılarına “kendinizi bu saldırıdan korumak için paranızı bir donanım cüzdanına veya OKX gibi güvenilir bir borsaya taşımanızı tavsiye edilebilirim.” dedi.

There are reports that a massive #Solana hack has more than 7,500 hot wallets drained.

It might be advisable to move your funds to a hardware wallet, or a trusted exchange like #OKX to protect yourself from this hack.

Stay safe out there.

— jay_star.okx ⚛️ OKX CEO (@star_okx) August 3, 2022

Ne Olmuştu?

Ağ sorunları nedeniyle sürekli problem yaşayan Solana‘da bugün yeni bir hack olayı yaşandı. 8000’den fazla cüzdanın etkilendiği iddia edilen saldırının nedeni henüz bilinmiyor.

Pek çok kullanıcı Phantom, Slope ve Trust Wallet dahil olmak üzere sıcak cüzdanlarından bilgileri olmadan fonların çekildiğini belirtti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.