Binance CEO’su İstifa Etti, Suçunu İtiraf Etti: Şok Eden Açıklamalar Ortaya Çıktı!

Binance CEO’su İstifa Etti, Suçunu İtiraf Etti: Şok Eden Açıklamalar Ortaya Çıktı!
0

Binance CEO Changpeng Zhao (CZ), liderlik görevinden ayrıldı. Ayrıca, konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre, ABD kara para aklama (AML) düzenlemelerine ilişkin suçlamalara suçlu plea anlaşması yapacak.

Plea Anlaşması Nedir ?

“Plea anlaşması” veya “suçlu itiraf anlaşması”, bir şüphelinin veya sanığın suçlu olduğunu kabul ettiği ve belirli bir anlaşma çerçevesinde mahkemeye bu suçu itiraf ettiği bir hukuki düzenlemedir. Bu tür anlaşmalar, genellikle bir hükümet kurumu veya savcılık ile şüpheli veya sanık arasında yapılır.

CZ’nin suçlu itirafı, küresel kripto borsası Binance ile ABD makamları arasında yapılan geniş kapsamlı 4.3 milyar dolarlık bir anlaşmanın bir parçasıdır. Anlaşma aynı zamanda şirketin AML uyumluluğuna ilişkin suçlamalara suçlu itiraf yapmasını içeriyor.

Ana Noktalar

  • CZ’nin suçlu itirafı, Salı günü Seattle’daki mahkeme görünümü sırasında resmi olarak yapılması bekleniyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Binance CEO olarak görevinden ayrılacak.
  • Binance, toplamda 4.3 milyar dolarlık cezayı ödeyerek sivil ve cezai suçlamaları çözecek. Anlaşma, Binance’in ABD’deki işleyiş yeteneklerini korumasına olanak tanımak amacıyla yapılıyor.

Binance CEO’su Uzlaşmada 4,3 Milyar Dolar Ödeyecek

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.