Binance CEO’su CZ, Columbia Bölgesi Mahkemesine Çağrıldı

Binance CEO’su CZ, Columbia Bölgesi Mahkemesine Çağrıldı
0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’yu mahkemede ifade vermesi için çağırdı. Bugün Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’ın attığı bir tweet’e göre, bu çağrı emriyle ilgili belgelerin Zhao’ya tebliğ edilip edilmediği belirsizliğini koruyor.

Terrett tarafından paylaşılan çağrı belgesine göre, Zhao’ya ve ilişkili şirketlerine başarılı bir şekilde tebliğ edildikten sonra 21 günlük bir süre verildi. Bu süre içinde yanıt alınamazsa, CZ ve şirketleri aleyhine otomatik olarak bir hüküm verilebilir.

Varsayılan bir hükümün potansiyel sonuçları, CZ ve Binance için önemli olabilir. Bu, para cezaları, cezalar veya diğer düzenleyici önlemler gibi sonuçlar doğurabilir ve kripto para borsasının işleyişini etkileyebilir.

Kripto dünyasında “CZ” olarak tanınan Zhao, ifade verme bildirisinin “yalnızca SEC’in şikayet sürecinin bir parçası” olduğunu tweetledi.

CZ, kendisine kişisel olarak görünme zorunluluğu olmadığı söylendiğini de belirtti. “Piyasalara Korku pompalamak gerekmez” şeklinde açıklama yaptı.

SEC’nin Zhao’yu mahkemede görünmesi için çağırması, hızla büyüyen kripto para sektörüne yönelik artan düzenleyici ilk adımlarının açık bir işareti olduğu görülüyor. Olaylar gelişirken, piyasa yatırımcıları ve gözlemciler, Zhao’nun yanıtını ve Binance ve genel kripto piyasası için olası sonuçları yakından izleyemeye devam edeceğiz.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
ABD Hazine Bakanı Yellen: Kripto Para Düzenlemeleri Açıklaması

 

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.