Arbitrum (ARB) Coin Airdrop Çılgınlığı Devam Ediyor

Arbitrum (ARB) Coin Airdrop Çılgınlığı Devam Ediyor
0

Arbitrum’un çok beklenen token airdrobu, popüler katman-2 çözümünün zincir içi aktivitesini daha önce görülmemiş seviyelere yükseltti. ARB tokenin tanıtılmasıyla birlikte, Arbitrum sonunda bir DAO’ya dönüştü.

Bu arada, bu token yağmurunun avcıları etkileyici miktarda ARB jetonu topladı. Sadece ilk saatte 42 milyondan fazla ARB tokeni talep edildi. Yeni verilere göre, 1,4 milyon ARB alan ve yaklaşık 1,92 milyon dolar değerinde olan ve 933.375 ARB alan ve 1,28 milyon dolar değerinde olan iki “süper airdrop avcısı” bulundu. İki “avcı” toplamda 1.496 adres aracılığıyla yaklaşık 3,3 milyon dolar kazandı.

Bloklar zinciri analiz firması Lookonchain’e göre, 1,4 milyon ARB alan hesap tüm miktarı merkezi olmayan borsa Uniswap’e likidite sağlamak için ekledi. Airdrobun arkasındaki çılgınlık, alanda kötü niyetli aktörlerin tokenleri kapmasına yol açtı. Hashscan NFT büyüme platformunun kurucusu ve CEO’su Alexander Tkachenko, bir hackerın bozuk vanity adresleriyle ARB airdrobuna katılarak 500 bin dolardan fazla kazandığını açıkladı. İlginç bir şekilde, tüm bu adresler Profanity adlı bir araçla oluşturuldu. Bu araç, içinde tanınabilir isimler veya numaralar bulunan özel kripto cüzdanları olan sözde “vanity adreslerin” etkinleştirilmesi için kullanılıyor. Geçen yıl, 1inch katkıda bulunanlar Profanity’nin adresleri oluşturmak için kullandığı sürecin saldırılara açık olduğunu ve aracın güvenli olmadığını bulmuştu. Başka bir örnekte ise, kripto istihbarat platformu Arkham airdroptan önce 2.400’den fazla muhtemelen bozuk cüzdanlardan bir cüzdan tespit etti. Hackerın airdroptan birkaç saat önce ARB talep etmek için gaz fee için küçük miktarlarda ETH gönderdiği bulundu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.