ABD Hazine Bakanı Yellen: Kripto Para Düzenlemeleri Açıklaması

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kripto Para Düzenlemeleri Açıklaması
0

Kripto para birimleri hakkında son zamanlarda yapılan tartışmalara ve endişelere rağmen, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, 7 Haziran tarihinde kripto para birimleri konusunda yeni açıklamalar yaptı.

7 Haziran tarihinde, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen kripto para birimleri hakkında yeni açıklamalar yaptı ve Yellen’in sözleri şöyle oldu:

Kripto para birimleriyle ilgili endişeler artarken, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yatırımcıların korunması için kripto şirketlerine yönelik atılan adımları desteklediğini açıkladı. Yellen, kripto para birimleri konusunda düzenlemelerin gerekliliğine işaret etti ve ek mevzuatın gerekli olduğunu belirterek, bu yönde bir yasa önerisi hazırlanması için Kongre ile işbirliği yapacaklarını ifade etti.

Yellen, ABD ve Kripto

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimleriyle ilgili düzenlemelerin gerekliliğine işaret ederek, bankacılık sektöründe bir miktar konsolidasyon görülebileceğini belirtti. ABD’nin kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici gözetimine ilişkin açıklamalarda bulunan Yellen, alınan önlemlerin tüketicileri koruma amaçlı olduğunu vurguladı.

Enflasyonun düşürülmesinin ABD’nin öncelikli hedefi olduğunu belirten Yellen, ticari gayrimenkullerde sıkıntı yaşanabileceği endişesini dile getirdi ve ABD’nin artık Amerika’ya yatırım yapmaya odaklandığını ifade etti.

İş piyasasında gevşeme belirtileri olduğunu söyleyen Yellen, önümüzdeki iki yılda enflasyonun düşürülmesinde ekonomik ilerlemenin görüleceğine inandığını belirtti. Ayrıca, ABD Hazinesinin tüm borçlarını ödemeyi başardığını vurgulayan Yellen, enflasyonu düşürmenin ve iş piyasasını güçlü tutmanın önemine değindi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Binance, ChatGPT’yi Web3 Academy’ye entegre ediyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.