ABD Borsaları Çökerken Bitcoin ve Altcoin’ler Yükseldi! Bitcoin Ne kadar ?

ABD Borsaları Çökerken Bitcoin ve Altcoin’ler Yükseldi! Bitcoin Ne kadar ?

0

Kripto para piyasası yeni günde %8’lik bir yükseliş yaşadı. Bitcoin, 18.000-19.000 aralığından 20.000 dolara yükseldi. Son 24 saatte %8’in üzerinde bir artışla BTC, son olarak 20.200 dolardan işlem görüyor. Ancak ABD borsasındaki düşüşün ardından Bitcoin’de (BTC) yaşanan yükseliş, güçlü bir korelasyonun başlangıcı olarak yorumlandı. En büyük altcoin olan Ethereum, Merge güncellemesinden bu yana ilk güçlü çıkışını yaptı. ETH son 24 saatte %8’dan fazla arttı, yazı yazılırken 1.385 dolardan işlem görüyor ve 1.400 dolar psikolojik direnci kırmaya hazırlanıyor. Son 24 saat içinde en büyük kırılmaya sahip kripto para birimleri, %55,42 ile Terra Classic (LUNC), %7,44 ile Polkadot (DOT) ve %7 ile Solana (SOL) oldu.

ABD borsası satış baskısı altında olduğu sıralarda kripto para piyasasındaki artış büyük bir sürpriz oldu. S&P 500 haftanın ilk işlem gününde %1’den fazla düşerken, NASDAQ 100 Endeksi %0.5 düştü. Kripto para piyasası uzun süredir ABD borsası ile birlikte hareket ediyor. Ancak kaydedilen artış yatırımcıları şaşırttı.

Bitcoin Kaç Dolar ?

Kripto para yatırımcısı ve analistleri ise, Bitcoin’in hala ABD borsasına bağımlı olduğuna inanıyor. S&P 500’den daha az spekülasyon, Bitcoin’in toparlanmasının nedenidir. Kripto para piyasasının S&P 500 kadar hızlı toparlanmadığını veya düşmediğini kaydetti. ABD dolarının değerlenmesindeki duraklama, kripto para piyasasının güç göstermesinin nedenlerinden biri. Bitcoin’in boğa koşusunun ABD borsası için de bir toparlanma sinyali vereceğine inanıyorlar. Aksi takdirde bunu kripto para piyasasının tekrar düşeceği gerçeğine dayandırıyor.

Ethereum Kaç Dolar ?

Fed Başkanı’nın Konuşma Yapması Bekleniyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın bugünkü konuşması, yatırımcıların ABD borsasında bir dalgalanma ile kripto para piyasasındaki bir artışla el ele gitmesini beklediğinden, tüm gözler onun üzerinde olacak. Powell’ın konuşması hem küresel hem de kripto para piyasaları için önemli.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.