ABD Bölge Mahkemesi, Tron Kurucusu Justin Sun’ı Mahkemeye Çağırdı

ABD Bölge Mahkemesi, Tron Kurucusu Justin Sun’ı Mahkemeye Çağırdı
0

New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi, Justin Sun’a bir subpoena gönderdi. Daha spesifik olarak, Singapur adresi, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir sivil davasıyla bağlantılı olarak çağrıldı. Justin Sun’a hitaben yazılan mahkeme belgesinde şöyle denildi:

“Hakkınızda dava açıldı.”

CoinDesk muhabiri @nikhileshde tarafından paylaşılan mahkeme belgelerine göre, New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi, Justin Sun’un Singapur adresine bir sivil subpoena gönderdi ve yanıtın davacıya (ABD SEC) veya… şeklinde devam ediyor.

@WuBlockchain tarafından paylaşılan bilgilere göre, resmi dosyaya göre mahkeme, Sun’un SEC avukatı Adam Gottlieb ile iletişime geçerek 21 gün içinde subpoena’ya cevap vermesini istedi. Aynı şekilde, dosya şöyle belirtti:

“Bu subpoena’nın size tebliğ edilmesinden itibaren 21 gün içinde (aldığınız gün sayılmaz) ekli şikâyet hakkında bir cevap veya Federal Sivil İşlem Kuralları’nın 12. maddesi uyarınca bir hareket planı sunmanız gerekir. Cevap veya hareket planı, şikâyetçi veya şikâyetçi avukatına sunulmalıdır.”

Sun yanıt vermezse ne olur?

Sun yanıt vermezse “varsayılan karar” verileceği belirtiliyor. Bu, iddia edilen menkul kıymetler hukuku ihlalleri ile ilgili muhtemel cezalara işaret ediyor. Resmi belge şöyle vurguluyor:

“Eğer cevap vermezseniz, şikâyetin talep ettiği rahatlama için varsayılan bir karar verilecektir. Ayrıca cevabınızı veya hareket planınızı mahkemeye sunmanız gerekmektedir.”

Bu haftanın başlarında, Tron’un kurucusu Twitter’da yaptığı açıklamada Hong Kong’a yeni geldiğini duyurdu. Aslında, 12 Nisan’da “Binance Night” etkinliğinde Hong Kong’un “gelişen” kripto ekosistemi ve merkezi olmayan finansın geleceği hakkında da konuştu.

Geçen ay SEC, Sun, Tron Vakfı, BitTorrent Vakfı ve Rainberry aleyhine bir sivil dava açtı. Düzenleyici kurum, Tron’u kripto para birimi bir güvenlik olarak sunmak için “kayıtsız teklif ve satışın düzenlenmesi, manipülatif işlem yapma ve yasadışı övünme” konusunda suçladı. Sun’un ünlülerin yardımıyla TRX ve BitTorrent [BTT] halkın ilgisini çekmeye yardımcı olarak “manipülatif yıkama işlemi” yaptığını iddia ettiler. Hatta birkaç gün önce bile Binance.US, TRX’in listenin dışına çıkarılacağını duyurarak topluluk üyeleri arasında olumsuz bir hava yarattı. Birkaç saat önce, Sun “4” yazarak, FUD, sahte haberler ve saldırıları görmezden gelmeyi isteyenleri çağırdı.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.