5 On-Chain Grafiği Bitcoin’in Boğa Koşusunun Başlamış Olabileceğini Gösteriyor

5 On-Chain Grafiği Bitcoin’in Boğa Koşusunun Başlamış Olabileceğini Gösteriyor
0

CryptoQuant, Bitcoin’in bir yıl süren ayı döngüsünün sona erebileceğini öngördü.

Bitcoin’in fiyatının yıl başından bu yana 5.000 doların üzerine çıkması ve 20.000 doları geri kazanmasıyla birlikte, varlığın ayı piyasasından çıktığını öngören analistlerin sayısı artmaya devam ediyor.

CryptoQuant, bir boğa koşusunun başladığını gösterebilecek önemli on-chain sinyalleri hakkında bazı bilgiler sunan en son analiz şirketidir.

Santiment’in merkezi borsalarda tutulan bitcoin arzının son yılların en düşük seviyesine gerilediğini bildirmesinden kısa bir süre sonra CryptoQuant, Bitcoin için ilk olumlu işaret olarak farklı ticaret mekanları arasındaki hareketleri özetledi.
Daha açık bir ifadeyle analistler, varlıkların spottan türev platformlara transferinin, yatırımcıların”yeni bir boğa döngüsünün başlangıcına” işaret eden bir “risk alma” moduna girdiğini gösterdiğine inanıyor.
Sırada, BTC’nin fiyatının düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu gösteren ve gerçek piyasa değerini varlığın piyasa fiyatıyla karşılaştıran MVRV oranı var.
“MVRV 1’in üzerinde (1,07) ve 365 günlük hareketli ortalamasına (turuncu çizgi) yakın, bu da bitcoin’in yeni bir yükseliş trendi başlatmak üzere olduğunu gösteriyor.”

Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar (NUPL) da 365 günlük MA’ya yakındır ve bu da MVRL ile aynı şeyi göstermektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.